Peruwiański biolog Cruz Rioz-Lopez zaprezentował swoje badania humanoidalnego gada Josefiny. Biorąc pod uwagę to, że ta istota charakteryzowała się zrogowaciałą łuskowatą skórą, trzema palcami u dłoni i stóp, kością widełkową i pustymi kośćmi, a także brakiem gruczołów mlekowych, śluzowych i potowych, jak również małżowin usznych oraz włosów, Rioz-Lopez stwierdził, że ten 60-centymetrowy człekokształtny gad cechował się gadzią biologią i wykazywał pewne podobieństwa do dinozaurów, które wyginęły 65 milionów lat temu. Jednak jego kości przedramienia i nogi nie miały żadnego wspólnego przodka znanego nauce i dlatego jego ewolucja, a także DNA różniły się od innych gatunków znanych na Ziemi.

Rosyjski naukowiec dr Dimitri Władisławowicz Galecki z Uniwersytetu Medycznego w Sankt Petersburgu przedstawił ustalenia rosyjskiego zespołu dotyczące hybrydowej Marii, Wawity i humanoidalnego gada Josefiny. Ich szczegółowe opisy jaj Josefiny znajdujących się w jej brzuchu ujawniły ich wewnętrzną strukturę wraz z zarodkami obecnymi w środku każdego z jaj, które przypominały wyglądem ośmiotygodniowy ludzki embrion.

 

 

Ryc. 14. Model przedstawiający przypuszczalny wygląd Josefiny za życia.

 

 

Dr Zalce Benitez, specjalista z zakresu medycyny sądowej, wysnuł wniosek, że wyniki testów DNA humanoidalnych gadów potwierdziły, iż nie mają one bezpośredniego związku z żadnym znanym do tej pory zwierzęcym organizmem. Podkreślił też, że datowanie radiowęglowe wykazało, iż ich pochodzenie taksonomiczne różni się od znanych ziemskich gatunków zbadanych przez naukę (Nurea TV, 2018). Można odnieść wrażenie, że najnowsze wyniki badań naukowych The Alien Projectu przenoszą ewolucję tych humanoidalnych istot poza Ziemię.

Peruwiański kongresmen, który zorganizował konferencję, wyraził potrzebę współpracy ze środowiskami naukowymi z całego świata w celu rozszerzenia badań tych znalezisk. Zaproponowany przezeń projekt ustawy, który wsparłby badanie tych mumii z historycznego i kulturowego punktu widzenia, czeka obecnie na przyjęcie przez Kongres. Konferencję prasową poświęconą tej sprawie prowadzoną w języku hiszpańskim i francuskim zarejestrowała telewizja Nurea TV, która udostępniła ją internautom.

Do prezentacji dra Cruza Rioz-Lopeza, dra Zalce Beniteza i dra Galeckiego, które można obejrzeć na stronie The Alien Projectu, dodano napisy w języku angielskim, aby ich przekaz dotarł do większego grona odbiorców.

Z braku czasu na spotkaniu w Kongresie nie omówiono wyników badań skały i metalu. Próbki tych materiałów przeanalizowało peruwiańskie laboratorium Ingemmet, zaś raport sporządziła inżynier materiałoznawstwa Lilian Cristofol. Metalowy implant Josefiny okazał się składać w 85 procentach z miedzi, metalowy implant w biodrze Alberto zawierał srebro i miedź, zaś jeden z metalowych implantów tkwiących w trójpalczastej dłoni składał się ze złota, srebra i miedzi, który to stop jest znany pod nazwą tumbaga. Chociaż te implanty pokrywały się z metalowymi przedmiotami ery prekolumbijskiej, to drugi metalowy implant w kształcie pierścienia znajdujący się w trójpalczastej dłoni okazał się anomalią. Składał się z żelaza, chromu i węgla tworzących stop znany nam jako stal. Wprawdzie prekolumbijskie kultury w Ameryce Południowej opanowały metalurgię, ale nigdy dotąd nie znaleziono obiektów zawierających żelazo, co oznacza, że te kultury nie odkryły sztuki wytopu żelaza i jego obróbki (Scarre & Fagan, 2008, 490). Wniosek z tego jest taki, że metalowy implant w kształcie pierścienia tkwiący w trójpalczastej dłoni został wykonany przez przedstawicieli nieznanej i bardziej zaawansowanej technicznie kultury zamieszkującej kontynent południowoamerykański albo, sądząc po wyglądzie odkrytych zmumifikowanych ciał, przez istoty pochodzące prawdopodobnie z innej planety.

Podsumowując, jedynym sposobem na przebicie się przez mur kłamstw i półprawd jest dotarcie wprost do źródła historii. Przybyłam do Peru, aby praktykować archeologiczne prace terenowe. Przybyłam także, aby dowiedzieć się, czy małe mumie znalezione obok Palpy w dolinie Nazca są prawdziwe. Zobaczyłam znacznie więcej, niż się spodziewałam. Nie mam wątpliwości co do autentyczności mumii z Nazca. Niestety, oficjalny organ peruwiańskiego rządu odpowiedzialny za dziedzictwo narodowe, ministerstwo kultury, nie prowadzi w tej chwili poważnych badań w ich sprawie. Z drugiej jednak strony zespół The Alien Projectu oraz peruwiańscy naukowcy przeprowadzili poważne badania naukowe, które dostarczyły dowodów na istnienie nieznanego wcześniej gatunku inteligentnych humanoidów. Wyniki przemawiają wyraźnie za prawdziwością znalezisk. Pozostało jednak jeszcze dużo pracy i inni zainteresowani naukowcy powinni zająć się powtórzeniem testów, aby potwierdzić rezultaty.

W korespondencji ze znajomym, który był wtajemniczony w to odkrycie i chciał wiedzieć, jakie ma ono znaczenie, powiedziałam: „Starożytni ludzie na tym obszarze żyli wraz z innymi nieznanymi, inteligentnymi humanoidami, które mogły pochodzić z innej planety. Albo, po prostu: nigdy nie byliśmy sami”.

 

O autorce:

Sanja Korlaet urodziła się w roku 1962 w Chorwacji i przez wiele lat mieszkała w Belgradzie i Splicie, po czym w roku 1989 wyjechała do Nowej Zelandii, a później do Australii. Ukończyła z wyróżnieniem licencjat z biotechnologii na Uniwersytecie Victorii w Melbourne w roku 2005, gdzie przez kolejne 5 lat prowadziła zajęcia laboratoryjne. W roku 2016 na Uniwersytecie Monasha w Melbourne uzyskała licencjat z archeologii i historii starożytnej, a w roku 2018 jako wolontariuszka pracowała przy wykopaliskach archeologicznych kierowanych przez dra Oreficiego w Cahuachi, starożytnym ośrodku ceremonialnym położonym niedaleko Nazca w Peru. W swojej pracy naukowo-badawczej stara się łączyć wiedzę z różnych dziedzin. Skontaktować się z nią można pisząc na adres poczty elektronicznej sanyakorlaet@gmail.com lub poprzez jej profil na Facebooku: Sanya Korlaet.

 

Przełożył Michał Fiejtek

 

Bibliografia:

• M. Cartwright, Encyklopedia Historii Starożytnej, www.ancient.eu, 2014, dostęp 15 sierpnia 2018.

• Expreso, „Determinan que figuras halladas en Nazca fueron «armadas»” („Ustal, które szczątki znalezione w Nazca zostały zmontowane”), tinyurl.com, 2017, dostęp 27 sierpnia 2018.

• Expreso, „Descubren piezas armadas con restos humanos en Nasca” („Odkryli poskładane elementy z ludzkich szczątków w Nazca”), tinyurl.com, 2017, dostęp 27 sierpnia 2018.

• Peter Fux, Martin Sauerbier, Thomas Kersten, Maren Lindstaedt, Henri Eisenbeiss, Chapter 21 „Perspectives and Contrasts: Documentation and Interpretation of the Petroglyphs of Chichictara, Using Terrestrial LaserScanning and Image-Based 3D Modeling” (Rozdział 21: „Perspektywy i kontrasty – dokumentacja i interpretacja petroglifów w Chichictarze z wykorzystaniem skanowania laserowego ziemi i obrazowego modelowania 3D”), 2009, Museum Rietberg, Zürich, Szwajcaria, peter.fux@zuerich.ch; M. Reindel, G.A. Wagner (pod red.), New Technologies for Archaeology, Natural Science in Archaeology, doi: 10.1007/978-3-540-87438-6_21, Springer-Verlag Berlin Heidelberg, ss. 359–377, www.archaeologie.uzh.ch, dostęp 3 września 2018.

• Instituto Incari Cusco, www.the-alien-project.com, 2017.

• Nurea TV, tinyurl.com, 2018.

• G. Orefici, Petroglifos de Nasca y Palpa (Petroglify w Nazca i Palpie), Capitulo 3: „Los petroglifos del valle de Las Trancas (Quemazón)” [Rozdział 3: „Petroglify w dolinie de Las Trancas (Quemazón)”], ss. 51–67, Inteligo, Apus Graph Ediciones S.A.C. San Isidro, Lima, Peru, tinyurl.com, 2012, dostęp 13 września 2018.

• Peru21, „Ministerio de Cultura se pronuncia sobre supuesta «momia extraterrestre»” („Ministerstwo Kultury wydaje oświadczenie w sprawie rzekomej «pozaziemskiej mumii»”), peru21.pe, 2017, dostęp 22 sierpnia 2018.

• C. Scarre, B. Fagan, Ancient Civilizations (Starożytne Cywilizacje), Chapter 8: Andean States (200 BC-AD 1534) [Rozdział 8: Państwa w Andach (200 p.n.e. – 1534), wydanie III poprawione, ss. 481–505, Pearson Prentice Hall, New Jersey, USA, 2008.

• The Alien Project, www.the-alien-project.com.

• Yohanan Díaz Vargas, „JAIME MAUSSAN: NO MODIFIQUE ninguna MOMIA. ¿Atentado vs Patrimonio Cultural de PERÚ? I MOMIAS NASCA”, www.youtube.com, 2017, dostęp 21 sierpnia 2018.

• ZoharStargateTv.com, „Update: Ancient Mummies Discovered in Peru are Reptilian Not of the Earth” („Aktualizacja: Starożytne mumie odkryte w Peru są gadami nie z tej Ziemi”), tinyurl.com, 2017.

 

Od redakcji:

Niniejszy tekst jest uaktualnioną wersją dwuczęściowego artykułu, który pierwotnie ukazał się w roku 2019 w numerach 173 (marzec-kwiecień) i 174 (maj-czerwiec) australijskiego dwumiesięcznika New Dawn (www.newdawnmagazine.com).

 

Script logo
Do góry