Jeśli wiek tych 60-centymetrowych humanoidalnych gadów wynosi 3400 lat, to zmarły one około roku 1400 przed naszą erą, 400 lat przed pojawieniem się petroglifów z Quemazón. Czy jest zatem możliwe, że potomkowie tych humanoidalnych gadów żyli także w późniejszym czasie i byli widywani przez starożytnych ludzi zamieszkujących Quemazón? Wszak „w tym grobowcu wciąż leży znacznie więcej” i jest możliwe, że więcej przedstawicieli tego samego gatunku nadal czeka na odkrycie.

Co więcej, wizerunki trójpalczastych postaci znajdują się też na lokalnych starożytnych malowidłach zdobiących ceramikę. Miejscowy sklep garncarski w Nazca wyrabia gliniane naczynia z wykorzystaniem odkrytej ponownie starożytnej techniki. Ich repliki zawierają oryginalne starożytne formy i obrazy skopiowane z ceramiki starożytnej kultury Nazca. Jedna z odtworzonych waz ukazuje stylizowaną trójpalczastą istotę z dużymi oczami (ryc. 10). Wizerunki takich istot znajdowano też na starożytnych tkaninach wytwarzanych przez kulturę Nazca. Zatem jeśli potraktujemy poważnie obecność takich obrazów na różnych wyrobach artystycznych należących to starożytnej kultury Nazca, to musimy zbadać, czy takie istoty współistniały ze starożytnym ludem z Nazca. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że kultura Nazca trwała przez 900 lat, od 200 roku przed naszą erą do 600–700 roku naszej ery (Cartwright, 2014; Scarre & Fagan, 2008) i że wiek humanoidalnych hybryd ustalono na około 1700 lat, to możemy umieścić je na linii czasu mniej więcej w 300 roku naszej ery, czyli w okresie kultury Nazca. Wniosek z tego jest taki, że starożytni ludzie z Nazca współżyli z tymi inteligentnymi humanoidami w przeszłości.

 

 

Ryc. 10. Replika starożytnej wazy ceramicznej ze zdobieniem typowym dla kultury Nazca oraz tkanina z wzorem przedstawiającym trójpalczaste stworzenia.

 

 

Czy jest możliwe, że te istoty wyewoluowały na Ziemi? Czy znalezienie kilku ich szczątków dowodzi ich ewolucyjnego związku z naszą planetą? Czy raczej wyewoluowali na jakiejś innej planecie i przybyli tu z odwiedzinami, i z jakiegoś powodu zostali? Tak czy inaczej, to odkrycie może poważnie wstrząsnąć naszym oficjalnym płytkim antropocentrycznym spojrzeniem na wszechświat. Aby dowiedzieć się, co sami Peruwiańczycy myślą o tych mumiach, postanowiłam prześledzić doniesienia o tym znalezisku opublikowane w peruwiańskich mediach.

 

 

Ryc. 11. Wymiary zmumifikowanej trójpalczastej człekokształtnej istoty.

 

 

Doniesienia w peruwiańskich mediach

Przeglądanie peruwiańskich przekazów na temat tego odkrycia ujawniło dosyć kłopotliwą sprawę. Pierwszą gazetą, która opublikowała historię o małych mumiach obcych istot z Nazca, był The Morning Journal of Cusco. Artykuł nosił tytuł „Byli zdziwieni, że to może być dowód na obecność obcych istot na Ziemi” i został opublikowany 16 października 2016 roku. Zawierał fotografię szarej mumii z wydłużoną głową o wzroście 21 centymetrów, która zaskakująco przypominała istotę pozaziemską (ET) z filmu Stevena Spielberga z roku 1982. Dziennikarz gazety przeprowadził wywiad z lokalnym historykiem amatorem z Nazca Germánem Paulem Roncerosem Fernándezem, który nie zgodził się pokazać swojej twarzy. Był przyjacielem dwóch rabusiów grobów z Nazca, którzy w styczniu 2016 roku odkryli grobowiec zawierający dziwne szczątki i kamienne artefakty. Z korespondencji z Victorem Q. dowiedziałam się, że to on sam dostarczył zmumifikowane szczątki Roncerosowi. Był pierwszym posiadaczem małej 21-centymetrowej mumii. Później otrzymał dużą zmumifikowaną wydłużoną głowę, dużą zmumifikowaną trójpalczastą dłoń i kilka mniejszych wydłużonych głów. Wszystkie te artefakty pokrywał lekko szary pył, który okazał się ziemią okrzemkową tworzącą warstwę ochronną. W swoim nagraniu wideo z 22 grudnia 2016 roku Ronceros oznajmił, że wszystkie posiadane przez niego szczątki były prawdziwymi starożytnymi biologicznymi pozostałościami.

 

 

Ryc. 12. Badania mumii mierzącego 165 centymetrów wzrostu trójpalczastego humanoida nazwanego Marią wykazały, że ma on 1750 lat i że jego genom jest w 30 procentach ludzki a w pozostałych 70 procentach nieznanego pochodzenia.

 

Script logo
Do góry