Sakrament Ślubnej Komnaty

Podobny obraz wyłania się z gnostycznych ewangelii. Te przypisywane uczniom Jezusa ewangelie zostały odrzucone przez oficjalne kościoły chrześcijańskie, ponieważ implikują, że Jezus udzielał swoim uczniom tajnych nauk.

Zachodnie chrześcijaństwo opiera się na doktrynach Pawła, który osobiście nie znał Jezusa i dlatego nie był w nie wtajemniczony. Większość wielkich duchowych nauczycieli ograniczała zaawansowane nauki do tych, którzy byli zdolni je pojąć.

W apokryficznej Ewangelii wg Tomasza (22) czytamy: „Kiedy z dwojga zrobisz jedno, kiedy wnętrze upodobnisz do tego, co zewnętrzne, a to co zewnętrzne do wewnętrznego, górne do dolnego, i kiedy mężczyzna i kobieta staną się jednym, tak że mężczyzna nie będzie mężczyzną ani kobieta kobietą... wówczas wkroczysz [do królestwa]”. Sens tego jest w zasadzie taki, że musimy stać się obojnakami, jeśli chcemy wejść do królestwa niebieskiego. Jest niemożliwe, aby całe społeczeństwo mogło to zrozumieć.

Proszę również zastanowić się nad tym tekstem (114): „Ojciec Piotr rzekł do niego: «Niech Maria odejdzie od nas, ponieważ kobiety nie zasługują na wieczne życie», a Jezus na to: «Osobiście powiodę ją tak, by uczynić z niej mężczyznę, tak by ona też mogła stać się żywym duchem przypominającym was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios”. Tu również chodzi o obojnactwo. Osiągnięcie tego stanu nosi nazwę Sakramentu Ślubnej Komnaty. Aluzje do tego znajdujemy w wielu gnostycznych ewangeliach. Jezus nauczał kilku sakramentów, a apokryficzna Ewangelia wg Filipa głosi, że to były święte chrzciny, świętsza pokuta i „najświętszy z najświętszych” sakrament ślubnej komnaty, w którym uczestnicy „zyskiwali Światłość” lub „Krzyżmo”21 i powrócą do Jedności. Obojnaczymi są również centralne części innych religii, w których bogowie taoistyczni, hinduistyczni i buddaistyczni są często przedstawiani jako istoty dwupłciowe.

Brak jest bezpośrednich opisów sakramentu ślubnej komnaty. Jest on jednak przybrany w symbolikę seksualną i zdaje się, że był praktykowany jako święty związek mężczyzny z kobietą bez orgazmu, opisywany również jako czysty uścisk lub nie sprofanowany stosunek. Jest możliwe, że obie metody były stosowane w praktykach tao i w tantrze kundalini. Podwójna kultywacja wydaje się być daleko łatwiejsza w wyrównywaniu męskiej i żeńskiej energii, istnieje jednak jeszcze poniższy opis, który może sugerować pojedynczą kultywację.

Epifaniusz wspomina o gnostycznym dziele zatytułowanym „Wielkie znaki zapytania w sprawie Marii”, w którym znajduje się opis tego, jak Jezus obdarza Marię Magdalenę objawieniem na górze. Jezus wyjął kobietę ze swojego boku, podobnie jak to miało miejsce w przypadku stworzenia Ewy w Rajskim Ogrodzie opisanego w Genesis, po czym uprawiał z nią seks i połknął swoje własne nasienie (patrz www.novusordoseclorum-oai.org). Ten opis jest interesujący nie tylko z tego powodu, że mityczna Ewa została stworzona w ten sam sposób z Adama obojnaka, po czym razem zaludnili świat. W mitologii hinduistycznej Sziwa stworzył swoją małżonkę w ten sam sposób, a następnie para ta kopulowała, aby stworzyć cały świat. Wszystko to są opisy męsko-damskiego rozłamu boskiego obojnactwa, a seksualny związek obu części utworzył nieśmiertelne ciało świetliste, rasę ludzką lub świat.

Jest oczywiste, że opisy tajnych nauk, takich jak wyżej przedstawione, są zakamuflowane i jedynie wtajemniczeni pojmują ich prawdziwe znaczenie. Na podstawie tego, co teraz wiemy, możemy założyć, że Jezus zademonstrował Marii, jak ogniskować seksualną energię w męskim i żeńskim polu energetycznym, a następnie łączyć te spolaryzowane energie, by stworzyć ciało wyższej energii.

Połykanie nasienia jest symbolem odzyskania nasienia i w ostatecznej konsekwencji nie doprowadzania do wytrysku.

Oto cytat z ostatniej części Ewangelii wg Filipa: „Jeśli ktoś zostanie synem komnaty małżeńskiej, uzyska światło [krzyżmo]. Jeśli ktoś będąc tam, nie otrzyma go, nie będzie w stanie uzyskać go w innym miejscu [po śmierci]. Ten, kto otrzyma to światło, będzie niewidzialny i nie można go będzie uwięzić. Nikt nie będzie w stanie dręczyć takiej osoby, nawet gdy przebywa ona na tym świecie”.

Według gnostycznych ewangelii głównym zadaniem Jezusa było nauczenie nieskończonego życia poprzez odtworzenie boskiego obojnactwa i pokonanie w ten sposób rozdziału płci poprzez sakrament małżeńskiej komnaty.

Każdy zrodzony powtórnie w ten sposób w postaci nieśmiertelnego ciała przestawał być chrześcijaninem i stawał się Chrystusem (Ewangelia wg Filipa).

Rzeczywistym znaczeniem ukrzyżowania i koronnym osiągnięciem życia Jezusa było jego powtórne ukazanie się i kontynuowanie nauk w zmaterializowanej formie jego świetlistego ciała. Chodziło o pokazanie uczniom prawdziwości jego nauk dotyczących boskiego obojnactwa i wiecznego życia.

Tak więc prawdziwą podstawą nauk Jezusa jest święta seksualność, taka sama jak w naukach buddyzmu, hinduizmu i taoizmu.

 

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach, jak również kilku książek, w tym Healing Foods (Uzdrawiające potrawy) i The Natural Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania), a także serii małych książeczek pod ogólnym tytułem Heal Yourself (Uzdrów się sam) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą (patrz strona internetowa www.theartoflife.com). W numerze 32 (6/2003) Nexusa opublikowaliśmy jego artykuł „Nowa medycyna doktora Hamera”, a w numerze 37 (5/2004) „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe?” Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Przypisy:

12. Dr Bernard Aschner, Arthritis Can Be Cured, Julian Press, Nowy Jork, 1957.

13. H.F. Harlow, R. Zimmermann, „Affectional responses in the infant monkey”, Foundations of Animal Behavior, 843:376-387, 1966; H. Harlow i inni (1976), „Effects of maternal and peer separations on young monkeys”, Journal of Child Psychology and Psychiatry and Allied Disciplines, 17(2):101–112, 1976.

14. Bronisław Kasper Malinowski (1884–1942) – światowej sławy polski antropolog społeczny i ekonomiczny, etnolog, religioznawca, socjolog i podróżnik. Większość życia zawodowego spędził w Wielkiej Brytanii i USA oraz na wyspach Melanezji, gdzie prowadził badania. W latach 1902–1906 studiował na wydziale filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w roku 1908 doktoryzował się. W latach 1910–1913 podjął studia i wykłady w London School of Economics and Political Science Uniwersytetu Londyńskiego. W latach 1914–1920 prowadził badania w Australii i Oceanii. W roku 1916 doktoryzował się na Uniwersytecie Londyńskim, gdzie w roku 1927 objął profesurę i pierwszą Katedrę Antropologii. Dwa lata później opublikował monografię The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia (Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji). W roku 1934 odbył podróż naukową do południowej i wschodniej Afryki. W roku 1936 otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Harvarda, a od roku 1939 był profesorem Uniwersytetu Yale. Zmarł 16 maja 1942 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych. – Przyp. tłum.

15. Główne centra energetyczne w organizmie człowieka, które są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Siedem głównych czakr usytuowanych wzdłuż kręgosłupa związanych jest z najważniejszymi gruczołami wydzielania wewnętrznego. Pierwsza znajduje się u jego podstawy, a siódma na czubku głowy. Energia w czakrach znajduje się w ruchu wirowym i wchodzi w interakcję z energią kosmosu. Blokada przepływu energii, a także przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha człowieka. Dlatego należy dążyć do tego, aby te energie cały czas pozostawały w stanie harmonii. – Przyp. tłum.

16. Chodzi o korzeń Lepidium meyenii Walpers zwany przez rdzennych mieszkańców Peru „macą”, który stanowił składnik podstawowego pożywienia Inków. To legendarne warzywo przeżywa obecnie swój renesans. W roku 1991 WHO wydało zalecenie jego rozpowszechnienia i popularyzacji ze względu na jego wartości dietetyczne i ochronne. Liczne badania dowiodły, że „maca” odżywia cały organizm i utrzymuje go w równowadze. Obecna w niej w dużych ilościach arginina jest prekursorem kreatyny, która ma właściwości regulujące odporność organizmu. Ma działanie afrodyzyjne, a także poprawia produkcję spermy i ruchliwość plemników. – Przyp. tłum.

17. Ekstrakt z owoców buzdyganka ziemnego, który jest znany już od ponad 5000 lat jako afrodyzjak. Wzmacnia witalność organizmu, pobudza wydzielanie testosteronu, przez co korzystnie wpływa na potencję i łagodzi zaburzenia funkcji seksualnych. Ułatwia budowanie tkanki mięśniowej, reguluje gospodarkę hormonalną, zmniejsza przerost prostaty, a także zwiększa libido, nie podwyższając poziomu hormonów poza ich wartości fizjologiczne. – Przyp. tłum.

18. Kundalini Joga – jeden z najbardziej tajemnych i ezoterycznych systemów rozwoju i doskonalenia duchowego wywodzący się z obszaru kulturowego Indii. Kundalini Joga to tantryczna metoda jogi polegająca na umiejętnym pobudzaniu ognistej w swej naturze siły życiowej drzemiącej u podstawy kręgosłupa. – Przyp. tłum.

19. Keith Dowman, Sky Dancer: The Secret Life and Songs of the Lady Yeshe Tsogyel, Snow Lion Publications, Nowy Jork, 1996.

20. Brian Walker (przekład), Hua Hu Ching: Unknown Teachings of Lao Tzu, HarperCollins, San Francisco, 1995.

21. Oliwa z dodatkiem balsamu poświęcona w Wielki Czwartek i używana w kościele katolickim podczas niektórych sakramentów i ceremonii. – Przyp. tłum.

 

Script logo
Do góry