Proszę teraz wyobrazić sobie zawór otwierający się w kości ogonowej, przez który wraz z każdym wdechem podnosimy energię wyżej w kręgosłupie, podtrzymując ją w trakcie wydechu. Wyobraźmy sobie, że nasz kręgosłup jest prostą, pustą rurą, przez którą płynie energia. Kontynuujmy podnoszenie jej aż do szczytu głowy. Wzmocnijmy ją energią docierającą do wierzchołka głowy, a następnie poprowadźmy stopniowo w dół do środka czoła, gardła, środka mostka i żołądka i w końcu zmagazynujmy ją za pępkiem jako kulę energetyczną. W odprowadzaniu energii w dół pomaga dotykanie koniuszkiem języka górnej części ust.

Kiedy zachodzi potrzeba, energię tę można reaktywować i wykorzystać do uzdrawiania siebie i innych, kierując ją swoim umysłem tam, gdzie chcemy, by się przemieściła. Można jej używać do zadań wymagających dużej energii i jest to ta sama energia, którą doskonalą i używają mistrzowie sztuk walki.

Kiedy potrafimy już wyczuwać cyrkulację energii i różne ośrodki na jej drodze, możemy również stosować krótką procedurę szybkiego energetyzowania i kumulowania. Należy wyobrazić sobie energię wchodzącą przez wierzchołek głowy i szybko przeskakującą w dół z jednego ośrodka do drugiego aż do podstawy kręgosłupa. Następnie jednym wdechem podnosimy energię do wierzchołka głowy i wraz z kolejnym wydechem ponownie opuszczamy ją w dół ku podstawie. W trakcie tego procesu przemieszczania energii należy wyobrażać sobie i wyczuwać, jak energia przemieszcza się tuż pod skórą.

Zamiast wykonywać mocne podciągnięcie, kiedy jest się bliskim orgazmu, cały czas można sięgać po seksualną energię w postaci „wolnego czerpania”, szczególnie w czasie przedłużonego stosunku seksualnego, takiego jak w karezzie. Wykonuje się to skupiając częściowo uwagę na swoim trzecim oku znajdującym się pomiędzy brwiami, co najlepiej wykonywać zwracając zamknięte oczy ku górze i do środka, jakby patrząc w ten punkt. Następnie z każdym wolnym wdechem wyobrażamy sobie, jak seksualna energia przesuwa się w górę kręgosłupa na szczyt, natomiast w czasie wolnego wydechu pozwalamy energii opaść w dół z tyłu i z przodu do organów płciowych, nie zapominając o dotykaniu językiem górnej części ust.

Jeśli zabrzmiało to zbyt onieśmielająco, należy zacząć od utrzymywania uwagi na trzecim oku i wyczuwania miłości promieniującej z serca. Wolne czerpanie jest odpowiednie również w stanie medytacji z lub bez delikatnego samozadawalania się lub podczas wczesnoporannych erekcji lub innych stanów delikatnego podniecenia. Więcej szczegółów można uzyskać pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Wzmacnianie energii seksualnej

Siła naszej energii seksualnej jest funkcją naszej ogólnej witalności, czyli energii witalnej. Jeśli nasza ogólna witalność jest niska, to znaczy, że nie mamy wiele energii seksualnej umożliwiającej jej cyrkulację na mikrokosmicznej orbicie. Co więcej, przez częste podciąganie jej w górę możemy doprowadzić do jej znacznego uszczuplenia. Oprócz oszczędnego gospodarowania energią przy pomocy stosunku bez orgazmu istnieje wiele innych technik wzmacniających tę energię.

Jedna z nich nazywa się „wewnętrznym uśmiechem”. W jej najprostszej formie możemy po prostu uśmiechać się do ludzi, których spotykamy, do drzew, do kwiatów, do chmur na niebie lub do krajobrazu. W ramach bardziej wyrafinowanego ćwiczenia możemy zamykać oczy, skupiać się na punkcie trzeciego oka położonym między brwiami i uśmiechać się po kolei do każdego z głównych organów i gruczołów naszego ciała.

Kolejną ważną metodą jest koncentrowanie energii oddechu. Można to wykonać w stosunku do każdego organu wymagającego uzdrowienia, możemy także oddychać w tym celu do organów płciowych. Należy zrobić głęboki wdech do brzucha i w trakcie powolnego wydechu wyobrażać sobie, że zawarta we wciągniętym powietrzu bioenergia jest wtłaczana do jąder lub jajników.

W rezultacie dekad seksualnego napięcia większość z nas ma stale naprężone mięśnie między górą miednicy a kolanami. To coś jak stary akumulator niezdolny do utrzymania dużego ładunku. Należy zastosować masaże, wibracje, wstrząsy, ćwiczenia odprężające i sterowane wyobrażenia, by zmiękczyć ich skurczone rdzenie. Należy również wykonywać ćwiczenia przepony miednicy. W dodatku do rytmicznego kurczenia i rozkurczania całej przepony miednicy należy wybiórczo naprężyć przód kurcząc jedynie jej przednią część.

U mężczyzn daje to impuls penisowi, natomiast kobiety mogą również rytmicznie kurczyć wejście do pochwy. Ten nacisk do przodu jest stosowany jako środek zapobiegający utracie energii w pobliżu orgazmu, natomiast selektywne skurcze wokół odbytu i kości ogonowej pomagają w skierowaniu energii w górę kręgosłupa.

Inne popularne techniki to tai chi i chi gong, w których wyobrażamy sobie, że czujemy energię wtłaczaną do naszego ciała ze środowiska. Chodzenie boso po trawie lub wilgotnej ziemi lub pływanie w morzu wzmacnia i oczyszcza naszą aurę.

Wskazująca północ igła magnesu posiada, podobnie jak prawa dłoń, energię podobną do energii yang, czyli męskiej energii seksualnej, podczas gdy energia południowego bieguna lub lewej ręki przypomina energię yin, czyli kobiecą energię seksualną. W filozofii taoistycznej niebiańskie, czyli duchowe, energie wchodzące przez wierzchołek głowy są męskie, czyli yang, natomiast energie ziemi są żeńskie, czyli yin. Generalnie energie żeńskie są kojące i odprężające, zaś męskie stymulujące i aktywizujące.

 

Pokarm dla energii seksualnej

Nie możemy mieć silnej energii seksualnej, jeśli jesteśmy niedożywieni. Nasza siła życiowa, z której generujemy energię seksualną, jest podobna do bioenergii znajdującej się w surowym pożywieniu. Wynika z tego, że surowa żywność ma znacznie silniejszy efekt witalizujący niż żywność gotowana.

Wysokiej jakości proteiny są składnikiem płynu nasiennego (spermy) i bogata w nie dieta jest seksualnie stymulująca. W naszej kulturze preferowane jest mięso, natomiast w Oriencie do poprawy wydolności seksualnej stosuje się strączkowe. Najlepszą reputacją cieszy się surowe żółtko kur chowanych na wolnym powietrzu, które dostarcza związków siarki obecnych również w dużej ilości w spermie, jednak jeszcze bardziej efektywne od żółtka jaja jest surowe mielone mięso.

Płyn nasienny jest bogaty również w cynk i potrzebuje dużo witaminy B6 i kwasów tłuszczowych omega-3, które znajdują się w oleju rybim i lnianym. Niedostatek tych składników jest powszechny, szczególnie przy częstych ubytkach spermy. Rybi olej konieczny jest również do naturalnego nawilżania pochwy.

Organizm wytwarza tlenek azotu z aminokwasu zwanego argininą jako bodziec informujący naczynia krwionośne penisa, by się rozluźniły. Jest to konieczne, by penis mógł napełnić się krwią i by doszło do erekcji. W relaksacji naczyń pomagają również związki magnezu. Z drugiej strony stres lub stan emocjonalnego napięcia zapobiega tej koniecznej relaksacji, a więc i erekcji.

Do poprawy funkcji seksualnych używa się różnych ziół i alkaloidów. Powszechnie używaną do poprawy i zrównoważenia układu endokrynologicznego w ogólności, a hormonów seksualnych w szczególności, jest maca Lepidium meyenii16 Wydaje się, że jest ona bardziej efektywna od dzikiego yamu (batat, słodki ziemniak), przy czym szczególnie dobre wyniki daje w problemach seksualnych wynikających z podeszłego wieku. Do poprawy funkcji seksualnych często również stosuje się Tribulus terrestris17.

Script logo
Do góry