Współczesne urządzenia do terapii dźwiękami słyszalnymi są nieinwazyjne i działają tak, jak granie muzyki dla organizmu. W rzeczywistości wiele tradycyjnych instrumentów muzycznych stosowanych w muzykoterapii, takich jak harfa, gong, misy tybetańskie i misy kryształowe, emituje bogate dźwiękowe pejzaże, które odżywiają swoimi dźwiękami komórki. Pianino i harfa są szczególnie ważne, bowiem wszystkie wydawane przez nie dźwięki są powiązane ze sobą harmonicznie – każda wyższa częstotliwość emitowana przez pianino lub strunę harfy jest matematycznie związana z podstawową częstotliwością struny, niezależnie od wyboru koncertowej tonacji. (Podstawowa częstotliwość danego pianina lub struny harfy nazywa się jego „pierwszą harmoniczną”, druga harmoniczna tej samej struny jest dwukrotnie większa od podstawowej częstotliwości, a trzecia harmoniczna trzykrotnie większa i tak dalej). Ten naturalny porządek oznacza, że kiedy do komórek docierają dźwięki harfy lub pianina, są one bardziej zdolne do pochłaniania ich energii. Gongi i misy tybetańskie, mimo iż ich efekt harmoniczny jest zagmatwany, także mogą odżywiać komórki za pomocą dźwięków, pod warunkiem że gra się na nich cicho bądź umiarkowanie głośno. Gdy gra się głośno, ich dźwięki mogą być stresujące dla komórek. Urządzenia do terapii dźwiękami słyszalnymi wykorzystują starannie dobrane częstotliwości w przeciwieństwie do szerokiego zakresu częstotliwości spotykanych w muzyce i instrumentach muzycznych. To celowe podejście okazało się wysoce wydajne i jedna z firm (Cyma Technologies) jest obecnie pionierem w nowej erze terapeutycznych urządzeń dźwiękowych, w których wykorzystuje się zestawy częstotliwości odpowiednie do natury leczonego schorzenia. Można wyobrazić sobie przyszłość, w której diagnostyczne i terapeutyczne łóżka przypominające te z gabinetu medycznego w Star Treku mogą stać się powszechne, a terapia dźwiękowa stanowić część klinicznego arsenału metod leczniczych.

 

 

Skupione ultradźwięki o wysokim natężeniu to eksperymentalna metoda niszczenia masy nowotworowej opracowana przez dr Gail ter Haar. (Instytut Badań nad Rakiem, Royal Marsden Hospital, Londyn)

 

 

Rola intencji w terapii dźwiękowej

Terapia dźwiękowa jest wysoce skutecznym narzędziem pomagającym przy całej gamie kłopotów zdrowotnych i na szczęście nikt nie musi w nią wierzyć, aby ona działała. Jednakże jest pewien czynnik, który może znacząco wzmocnić skuteczność leczenia, i jest nim kreatywna intencja. Medycyna głównego nurtu nie uznaje jeszcze znaczenia intencji pacjenta, ale większość uzdrowicieli leczących wibrującą energią, w tym terapeutów leczących dźwiękami, stosuje holistyczne podejście obejmujące zarówno ciało, jak i umysł. Gdy moc intencji jest podtrzymywana, szanse na pomyślne uzdrowienie rosną. Intencja polega na skupianiu myśli, uczuć i wyobrażeń w celu przyciągania tego, czego się pragnie, na przykład poprawy zdrowia.

Amerykański terapeuta dźwiękowy, Jonathan Goldman, stworzył prostą formułę: dźwięk + intencja = uzdrawianie.

Siła intencji polega na świadomym pozyskiwaniu energii z uniwersalnego pola. Wykorzystywanie tej potężnej uniwersalnej siły wraz z leczniczymi dźwiękami okazało się znacząco przyśpieszać proces leczenia. Wielu ludzi wpada w pułapkę strachu lub negatywnej intencji, szczególnie w kwestii problemów zdrowotnych. Bardzo łatwo jest zafiksować się na ich możliwych konsekwencjach zamiast na pozytywnym oczekiwaniu powrotu do zdrowia. Wszechświat, jest, jak się zdaje, obojętny i daje nam to, na czym się skupiamy. Czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, używamy mocy intencji pozytywnie lub negatywnie w każdej chwili naszego życia. Nasze myśli, uczucia i wyobrażenia są szablonami rezultatów i doświadczeń w naszym życiu. W tym kontekście podobne przyciąga podobne.

Podczas stosowania kreatywnej intencji występuje poczucie głębokiej inspiracji (inspiracja to natchnienie, czyli wewnętrzny duch). Jesteśmy wówczas zmotywowani, aby reagować na głębsze wezwanie z silnym przekonaniem, absolutną wiedzą, że nasze pragnienie zostało już spełnione. Kiedy łączymy energetyzującą siłę umysłu z uniwersalnym polem energii w celu leczenia i tworzenia, nasze zdrowie i jakość życia mogą ulec przemianie. Można zapytać, jak można mieć całkowitą pewność co do upragnionego rezultatu, zanim pojawi się jakiś namacalny dowód. Ludzie zwykle wierzą w rzeczy dopiero, kiedy je zobaczą. Jednak sztuka kreatywnej intencji wymaga nowego sposobu myślenia – gdy uwierzysz, to zobaczysz.

Dla kreatywnego procesu jest bardzo korzystne, aby zachowywać się tak, jakby się już miało to, czego się chce. Patrz, czuj i myśl tak, jakby twoje ciało było obecnie zdrowe i kompletne. Kiedy działasz tak, jakby twój upragniony wynik już się wydarzył, wówczas podświadomość nie rozróżnia między tym, co jest rzeczywiste, a co jest wyobrażeniem, i wierzy w to, że twoja intencja jest czymś prawdziwym. Umysł skrywa nieprzebraną moc leczenia i tworzenia i będzie pracował na twoją korzyść dopóty, dopóki będziesz utrzymywać swoje świadome skupienie na intencji. Być może najważniejszym elementem w „działaniu jakby” jest poczucie tego, jakby twoje pragnienie się ziściło.

Niektórzy ludzie używają tych i podobnych narzędzi intencji, ale nie doświadczyli pomyślnych rezultatów zgodnych z oczekiwaniami. Ogólnie dzieje się tak nie dlatego, że stosowali je nieprawidłowo lub pominęli jakiś ważny element w procesie. Ich brak sukcesu zazwyczaj wynika z nierozwiązanych spraw i szkodliwych przekonań, które tkwią jako wewnętrzne lęki w ich podświadomości – sprawy tak stare i tak mocno zakorzenione, że mogą nawet nie być ich świadomi.

Tkwiące głęboko obawy i ograniczające przekonania tworzą zwykle wewnętrzny konflikt. Świadomy umysł może chcieć wykreować pożądany efekt, ale przeciwstawne nierozwiązane sprawy i przekonania uniemożliwiają osiągnięcie pozytywnego rezultatu. Nic nie może stać się częścią twojej rzeczywistości, dopóki twoje uczucia i świadomość nie będą w zgodzie z potężniejszym podświadomym umysłem. Wspaniała moc intencji wyzwala się w pełni, kiedy wszystkie systemy są ze sobą zgrane, kiedy myśląco-czująca jaźń pozostaje w harmonii z podstawowym systemem przekonań. Intencja napędzana leczniczą energią dźwięku jest kluczem do lepszego zdrowia i innych usprawnień w naszym życiu.

 

 

Komórki spowite terapeutycznymi częstotliwościami dźwięku (grafika komputerowa).

 

Script logo
Do góry