„Gajametria”: święta geometria Ziemi
To, co określamy dzisiaj mianem cala, jest jednostką miary sięgającą czasów Enocha. Ponieważ uczeni świeccy i duchowni nie rozpoznali imienia Enocha w zestawieniu spółgłosek (h)nch, zaczęli wymawiać to słowo w niepoprawny sposób jako ynche, a potem jako inch, głównie dlatego, że w tej wersji brzmiało podobnie do łacińskiego uncia, będącego przecież miarą wagi.
Być może wszystko to brzmi jak bajka. Faktem jest jednak, że 500 500 000 cali to długość średnicy biegunowej! Jeden cal to 2,54 cm.5 Daje to średnicę biegunową 12 712,700 km. Podawane dzisiaj wartości średnicy biegunowej wahają się między 12 712 km i 12 713,558 km. Należy przy tym zwrócić uwagę, że Ziemia nie jest geometryczną kulą o idealnych kształtach. Gdy wyidealizujemy geometryczny kształt Ziemi, będzie można nazwać ją „geodezyjną elipsoidą odniesienia”. Najczęściej podawana dzisiaj długość średnicy biegunowej wynosząca 12 713,504 km odnosi się właśnie do owej bryły udoskonalonej pod względem geometrycznym.6
Czy to przypadek, że 500 500 000 cali to długość średnicy biegunowej? Jeśli nie: jak to możliwe, że w starej tradycji Enocha znana była wartość średnicy biegunowej? Skąd ktoś z czasów sprzed potopu mógł wiedzieć, że Ziemia jest okrągła, a średnica od bieguna północnego do południowego wynosi 12 712,700 km? I w jaki sposób doszło do tego, że jednostkę miary Enocha zastosowano również w wielkich piramidach egipskich? Według starożytnych arabskich źródeł Enoch, zwany w języku arabskim Idrisem, był konstruktorem piramid!7
Owa matematyczno-mistyczna wiedza kryje w sobie więcej niespodzianek. Axel Klitzke, który ponownie odkrył istnienie pracala, zwraca uwagę, że w amerykańskim kręgu kulturowym cal jest definiowany w inny sposób niż w brytyjskim, w którym jednostka ta wynosi 2,54 cm. Definicja amerykańska, według starych źródeł informacji wywodząca się od masonów, wychodzi od „stopy”.
Jeśli zamienimy cal na centymetry, otrzymamy następujące równanie:
W wielu miejscach w Internecie, również w angielskiej Wikipedii, można znaleźć wzmiankę, że 1 cm to około 0,3937 cala. Nie zachowano więc starożytnej wiedzy, ale też stosowane teraz jednostki miar nie są uznawane za jej element. Gdy wyliczymy wartość tego ułamka, otrzymamy zaskakujący wynik:
Po 2,54 następują trzy zera. Można zatem pominąć następne miejsca po przecinku i zapisać wartość cala jako po prostu 2,54 cm. 2,54 cm to praktyczna wartość cala. Wartość teoretyczna, do której doszliśmy w niniejszej książce, składa się z nieskończonego ciągu cyfr po przecinku, co symbolizuje nieskończoność materii. Jednak owa nieskończoność, wyglądająca jak chaos, zawiera w sobie wyższy porządek! Przyjrzyjmy się jej jeszcze raz. Aby ułatwić sobie zadanie, tym razem usunąłem przecinek:
Wartość teoretyczna jednostki Enocha składa się z podwajanej liczby pomnażanej przez 254 i to podwajanie ciągnie się w nieskończoność! W swym nieskończonym ciągu liczb pracal odzwierciedla porządek i harmonię materialnego Stworzenia. Inteligencja, kryjąca się za tymi liczbami, staje się jeszcze wyraźniejsza, gdy z pomocą formuły pracala wyliczymy średnicę biegunową:
W tym wypadku również powstaje nieskończona liczba o ukrytym porządku. W średnicy biegunowej ukryty porządek ujawnia się w szczególny sposób: podwójnym ciągiem podwojonych liczb!
Wielkość naszej planety jest więc zdefiniowana liczbą składającą się z podwójnego ciągu podwajanej liczby 127 (każda liczba pojawia się dwa razy!) – i tak w nieskończoność, ad infinitum.
Gdy jednak zastosujemy zaokrągloną wartość cala, otrzymamy:
Zarówno w calach, jak i w metrach otrzymamy schemat kuli ziemskiej składający się z podwójnego ciągu tej samej liczby: 2 razy liczba 500 w przypadku podania wartości w calach, 2 razy liczba 127 w przypadku podania wartości w metrach. Przypomnijmy tu znowu inicjały pierwszych dwóch wyrazów Księgi Rodzaju, zawierające 2 razy 2. Napisano tam: „Na początku Bóg stworzył niebiosa i ziemię”, a Ziemia została stworzona według boskiego planu.
Po zrozumieniu tych związków otrzymujemy pierwszy wgląd w genialną wiedzę wtajemniczonych teistów starożytności.