Energetyzowana woda

Artykuł po raz pierwszy w języku polskim ukazał się w dwumiesięczniku Nexus w numerze 119 (3/2018)
Tytuł oryginalny: „Energised Water”, Nexus (wydanie angielskie), vol. 25, nr 2

Walter Last, George Wiseman

 

Struktury heksagonalne i pentagonalne

Woda może mieć wysoką lub niską bioenergię – energię siły życiowej zawartą w biologicznych układach. Woda ma szczególną zdolność przyciągania i utrzymywania bioenergii. Woda o wysokiej zawartości bioenergii nazywa się wodą energetyzowaną i ma specjalne właściwości lecznicze. W świecie przyrody woda energetyzowana powszechnie powstaje w zbiornikach wodnych, zwłaszcza w nasłonecznionych i ruchomych wodach, takich jak strumienie, wodospady i oceany. Światło słoneczne i wiry powstające pod wpływem szybko poruszającej się wody i załamujących się fal dostarczają energii niezbędnej do tworzenia wysokoenergetycznych struktur w wodzie, których utrzymywanie w niej wspierają sole.

Najpowszechniejszymi strukturami są woda heksagonalna (sześciokątna) i pentagonalna (pięciokątna). Woda heksagonalna (patrz ilustracja 1) ma największą pojemność magazynowania energii, z kolei woda pentagonalna jest gęstsza, ale mniej naenergetyzowana. Skład procentowy tych struktur wody zmienia się w zależności od temperatury. Gdy temperatura spada, struktura wody staje się bardziej heksagonalna i jest niemal w pełni heksagonalna w lodzie lub śniegu. Ten wzrost heksagonalnej struktury powoduje, że woda rozszerza się, zanim zamarznie, zaś lód unosi się. Z drugiej strony, wraz ze wzrostem temperatury struktura wody staje się bardziej pentagonalna. Jednak nie wydaje się, aby dotyczyło to w całości silnie naenergetyzowanej wody i wody w ciele.

 

 

Ilustracja 1.

 

 

Gdy woda jest zasilana energią, tworzy stosunkowo stabilne struktury z wiązaniami wodorowymi. Najzdrowsze i najstabilniejsze są struktury sześciokątne – sześć cząsteczek wody tworzy strukturę pierścieniową, zaś ich ujemnie naładowane atomy tlenu są skierowane w stronę środka sześciokąta. Zazwyczaj w tym centrum znajduje się mineralny jon, który wiąże tych sześć ujemnych atomów tlenu swoim dodatnim ładunkiem. Ilustracja 1 przedstawia dwuwymiarowy obraz, ale w rzeczywistości ta sześciokątna struktura jest trójwymiarowa.

Te połączenia nie są normalnymi wiązaniami chemicznymi, są znacznie słabsze i nazywane siłami van der Waalsa. Mogą być łatwo rozdzielane i ponownie formowane. Zatem cząsteczki wody w sześciokątach mogą się rozłączać, gdy są silnie pobudzone, a następnie szybko przekształcać w sześciokąty. Te struktury są nazywane również ciekłymi kryształami. Do budowy tych ciekłych kryształów jest potrzebna energia, która następnie może być szybko uwalniana. Stąd woda o strukturze sześciokątnej jest wykorzystywana przez systemy biologiczne jako zasobnik energii.

Woda w zdrowych komórkach i płynach ustrojowych jest w większości heksagonalna i została opisana jako bardziej przypominająca żel w odróżnieniu od cieczy, jaką stanowi zwykła woda. Ustrukturyzowane domeny w energetyzowanej wodzie mogą zawierać tysiące, a nawet miliony potencjalnie stabilnych wodnych sześciokątów.

 

Tajemnica wody

Wysoko ceniony południowokoreański naukowiec dr Mu Shik Jhon był twórcą teorii heksagonalnej wody. Wykładał chemię w kilku krajach. Wyniki swoich badań, którym poświęcił całe swoje życie, zawarł w książce The Water Puzzle and the Hexagonal Key (Tajemnica wody i heksagonalny klucz) z wszystko mówiącym podtytułem Scientific Evidence for the Existence of Hexagonal Water and its Positive Influence on Health! (Naukowe dowody na istnienie heksagonalnej wody i jej pozytywny wpływ na zdrowie!).1

Woda zawarta w roślinach, zwierzętach i ludziach ma głównie heksagonalną strukturę. Tak więc pijąc świeży sok roślinny, pijemy głównie wysokoenergetyczną wodę heksagonalną. Według badań dra Jhona woda w zdrowym ciele jest silnie heksagonalna, niemniej zawiera pewien procent pentagonalnej wody. Zawartość pentagonalnej wody w organizmie powyżej średniego poziomu wiąże się ze stanami chorobowymi, takimi jak rak i cukrzyca. Guzy mają więcej pięciokątnej wody niż zdrowa tkanka.

Dr Jhon odkrył również funkcję minerałów w strukturyzacji wody. W zależności od wielkości i ładunków elektrycznych mineralne jony mogą przyciągać heksagony lub odsuwać je od siebie. Na przykład sód przyciąga je do siebie umiarkowanie, zaś wapń 10 razy mocniej. Tak więc minerały te pomagają generować więcej sześciokątnych struktur i nadają im większą stabilność. Z drugiej strony magnez i potas rozdzielają heksagony. Zdolność magnezu do rozdzielania tych struktur jest około dwóch razy większa niż potasu.

Jak to działa w ciele, można zobaczyć na przykładzie skurczu mięśni. Kiedy ciało chce skurczyć mięsień, nerwy generują impuls elektryczny zwany potencjałem czynnościowym, który powoduje przeniesienie jonów wapnia do komórki mięśniowej. To przyciąga zawarte w niej molekuły wody blisko siebie i powoduje utworzenie sześciokątnej struktury. Zewnętrzne cząsteczki wody są połączone ze ścianą komórki, co wywołuje kurczenie się całej komórki. Aby doszło do rozkurczenia, do środka wnika magnez, co skutkuje rozluźnieniem struktury wody – woda rozpręża się, komórka się rozszerza, a mięsień rozluźnia.

W stanach chorobowych w komórkach jest więcej pentagonalnej wody, co sprawia, że są one bardziej skurczone i mają mniej energii. Nadmiar mineralnych anionów w wodzie ma tendencję do rozpuszczania sześciokątnych struktur, przez co metabolizm staje się coraz mniej efektywny. W rezultacie osoby o nadmiernej kwasowości charakteryzują się niską energią i zapadają na wszelkiego rodzaju schorzenia. Aby zachować funkcjonalność, krew chroni sześciokątną strukturę wody, utrzymując pH na poziomie 7,4.

 

 

Zwiększ zapasy heksagonalnej wody w organizmie pijąc sok ze świeżych, organicznych warzyw i owoców.

 

Script logo
Do góry