Rzeczywiste leczenie

Badania medyczne wyraźnie wskazują, że głównym czynnikiem w rozwoju choroby Alzheimera jest duża ilość nienormalnych protein odłożonych w neuronach i innych obszarach mózgu. Dodatkowo są tam jeszcze utlenione odpady lipidowe i toksyczne metale. Jest jasne, że ta kumulacja mniej lub bardziej toksycznych odpadów w znacznym stopniu ogranicza dostawy środków odżywczych, usuwanie odpadów i produkcję energii w dotkniętych chorobą regionach mózgu.

Podczas gdy oficjalna medycyna będzie kontynuowała poszukiwania nowych lepszych leków i technologii, w przypadku medycyny naturalnej jest to standardowy problem z uświęconym tradycją rozwiązaniem.

W zasadzie wszystkie chroniczne choroby zwyrodnieniowe prezentują sobą ten sam obraz w postaci akumulowania metabolicznych i toksycznych odpadów stanowiących przeszkodę w normalnym działaniu komórek i organów. Główną różnicą w ogromnej liczbie tych schorzeń jest organ lub część organizmu, która zostaje najsilniej zaatakowana, i sposób, w jaki funkcje organizmu zostają osłabione.

Proces, przy pomocy którego komórki rozkładają i wprowadzają powtórnie do ponownego wykorzystania materiał w postaci aminokwasów, nosi nazwę autofagii (samopożerania). To istotny element umożliwiający przetrwanie komórek i obronę przed inwazyjnymi organizmami. Nawet badacze głównego nurtu uznają, że usuwanie odpadów jest potencjalną kuracją i że ograniczenie kalorii pobudza autofagię, jednak w pogoni za zyskami wolą dążyć do osiągnięcia tego efektu szukając leku lub rozwiązań technologicznych.22

Gdyby dotknięte dolegliwością komórki mogły rozbić blokujące płytki, szanse wyjścia z choroby Alzheimera wzrosłyby znacząco.

Autor jednego z badań wyjaśnia to następująco: „Chociaż do końca nie rozumiemy, w jaki sposób te choroby się rozwijają, wiemy jednak, że proteiny zlepiają się razem i inicjują w neuronach dotkniętych chorobą osób odkładanie się płytek. Gdybyśmy potrafili ukierunkować własne zdolności komórek na rozbijanie produktów odpadowych zbijających się w płytki, moglibyśmy powstrzymać ich formowanie się i bylibyśmy zdolni do zapobiegania tym i innym chorobom”.23

Co więcej, większość chronicznych i autoimmunologicznych chorób wiąże się z obecnością w zaatakowanych tkankach wielopostaciowych (polimorficznych) lub pozbawionych błony komórkowej mikrobów i są pewne przesłanki mówiące, że również to może być przyczyną choroby Alzheimera. Stosując eksperymentalnie lek, który jest przewidziany do przypadków braku odporności i chorób autoimmunologicznych, badacze uzyskali znacznie lepsze rezultaty niż z jakimkolwiek lekiem przeznaczonym i stosowanym w leczeniu choroby Alzheimera.24 Dowodzi to potencjalnych korzyści wynikających z traktowania tej choroby jako choroby autoimmunologicznej. Bardziej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące tego tematu można znaleźć w moim artykule zatytułowanym „Jak pokonać chroniczne i autoimmunologiczne choroby”.25

Podczas gdy oczyszczanie jest trudne nawet dla zdeterminowanych osób pragnących poprawić stan swojego zdrowia, jeszcze trudniejsze może być dla pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i ich opiekunów. Tym niemniej to jedyna możliwość i niektórzy opiekunowie, a nawet sami chorzy z wczesnymi objawami, mogą chcieć tego spróbować.

Oto ogólny zarys odpowiedniego holistycznego programu.

Krok 1: Unikać lub zminimalizować czynniki powodujące lub przyczyniające się do stanu chorobowego, o których była mowa. To znaczy, bezzwłocznie usunąć wypełnienia ubytków w zębach z amalgamatu rtęci, jeśli ktoś je jeszcze posiada – najlepiej u holistycznego dentysty. Należy stopniowo zredukować przyjmowanie wszelkich leków do absolutnego minimum. Pokarm musi być maksymalnie, jak to tylko możliwe, wolny od chemicznych dodatków.

Krok 2: Należy stopniowo wprowadzać witaminy, sole mineralne oraz inne remedia, które są wymieniane jako korzystne, szczególnie preparaty i metody poprawiające funkcjonowanie wątroby oraz krążenie krwi w mózgu. Należy wypróbować dawkę 500 miligramów amidu kwasu nikotynowego, którą powinno się przyjmować wraz z każdym posiłkiem (może zajść konieczność podwojenia tej dawki). Cała reszta programu może być znacznie łatwiejsza w realizacji, jeśli terapia amidem kwasu nikotynowego okaże się stosunkowo skuteczna.

Krok 3: Należy kontrolować kwasowość moczu i starać się utrzymać pH jak najbliżej wartości 7. Jeśli mocz będzie zbyt kwaśny, należy przyjąć środki alkalizujące, takie jak wodorowęglan sodu (ale nie razem z posiłkami) i cytrynian potasu. Jeśli organizm okaże się być zbyt zasadowy z pH powyżej 7 i jeśli skóra stanie się niewrażliwa na podrażnienia, takie jak ukąszenia owadów, należy przyjmować wraz z posiłkami więcej dodatków zawierających kwas askorbinowy i kwas chlorowodorowy (kwas solny).

Krok 4: Stopniowo wprowadzać dietę wysokiej jakości.26

Krok 5: W celu usunięcia rtęci i aluminium należy zastosować oralną chelatację. Do odtrucia wątroby konieczne są związki siarki. Jeśli nie są dobrze tolerowane, należy dodać suplement molibdenowy. Jednym z najsilniejszych chelatów jest kwas alfa-liponowy, najlepiej w połączeniu z ekstraktem z ostropestu plamistego. Chlorella (drobno mielony proszek) zapobiega powtórnej absorbcji wydalonych z jelit metali. Pomocne są również dimetylosulfotlenek, N-acetylocysteina, alpha-tokoferol i kwas askorbinowy. Można dodać jeszcze inne chelaty rtęci uzyskane za pośrednictwem Internetu lub zastosować protokół eliminowania neurotoksyn Klinghardta.27

Krok 6: W celu zredukowania lub wyeliminowania problemów z mikrobami można spróbować łagodnej formy Podstawowego Oczyszczania (Ultimate Cleanse)28 ze szczególnym naciskiem na użycie kwasu mlekowego i sfermentowanych pokarmów, głównie jarzyn, takich jak na przykład kiszona kapusta.

Krok 7: Do usunięcia odpadowych toksycznych i metabolicznych produktów z mózgu konieczna jest cała seria oczyszczeń przy wykorzystaniu świeżej surowej żywności. To najtrudniejsza część kuracji i musi być wykonana bardzo delikatnie ze stopniowym zwiększaniem intensywności. Kiedy organizm jest pozbawiony pokarmu, zaczyna przetwarzać, trawić i eliminować swoje produkty odpadowe, ale tylko wtedy, gdy ma wystarczającą witalność, którą najlepiej zapewnić pijąc świeże soki z zielonych pędów pszenicy i jęczmienia razem z pędami i kiełkami nasion, na przykład fasoli i soczewicy. Pomocne też są enzymy trawiące proteiny, to znaczy bromelina i papaina.29

 

Widoki na przyszłość

W idealnym układzie rządy powinny zachęcać i wspomagać sanatoria i inne ośrodki zdrowia do prowadzenia holistycznej terapii pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i inne choroby chroniczne. Niestety, ze smutkiem należy stwierdzić, że rządowe agencje ochrony zdrowia są na stałe związane z medycyną farmaceutyczną i chlubią się długą historią gnębienia medycyny naturalnej. Jako przykład mogą posłużyć oskarżenia terapeutów z ośrodka holistycznego leczenia raka30 oraz złośliwe unicestwianie Pan Pharmaceuticals w Australii.31

Jest więc oczywiste, że każdą próbę zorganizowania przedsięwzięć uzdrawiających społeczeństwo należy zaczynać od podstaw i realizować ją bardzo ostrożnie. Model czegoś takiego istnieje w postaci ruchu zainicjowanego w latach 1960. przez Ann Wigmore, który doprowadził do założenia Instytutu Zdrowia Hipokratesa (Hippocrates Health Institute), w którym zainteresowane osoby mogą się odtruwać i uzdrawiać stosując program oparty na surowej żywności, głównie soku z pędów pszenicy oraz pędów i kiełków nasion. Ruch ten obejmował centra zdrowia w różnych miejscach. Byłoby wspaniale, gdyby można było ożywić i rozszerzyć na cały świat ten ruch lub coś podobnego.

 

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach, jak również kilku książek, w tym Healing Foods (Uzdrawiające potrawy), The Natural Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania) i Overcoming Cancer (Pokonywanie raka), a także serii małych książeczek wydanych pod ogólnym tytułem Heal Yourself (Uzdrów się sam) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą (patrz strona internetowa www.the-heal-yourself-series.com). Dotychczas w Nexusie ukazało się 7 jego artykułów: „Nowa medycyna doktora Hamera” (nr 32), „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe? ” (nr 37), „Energia seksualna a zdrowie i duchowość” (nr 55 i 56), „Czy większość chorób powoduje system medyczny? ” (nr 59), „Holistyczny sposób na raka” (nr 64), „Terapia Cudownym Suplementem Mineralnym” (nr 67) i „Operacyjne leczenie nowotworów zwiększa śmiertelność” (nr 74). Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Przypisy:

 1. en.wikipedia.org.

 2. www.pkdiet.com.

 3. linkinghub.elsevier.com.

 4. www.health-science-spirit.com.

 5. www.lycaeum.org.

 6. www.commonsenseincancer.co.uk.

 7. Tamże.

 8. www.mindfully.org.

 9. www.medicalnewstoday.com i circoutcomes.ahajournals.org.

10. www.spacedoc.net i www.spacedoc.net.

11. www.healingcancernaturally.com.

12. www.flcv.com.

13. www.flcv.com.

14. alzheimers-review.blogspot.com.

15. www.doctoryourself.com.

16. www.sciencedaily.com.

17. dx.doi.org.

18. www.sciencedaily.com.

19. www.sciencedaily.com.

20. www.naturalnews.com.

21. alzheimers-review.blogspot.com.

22. www.sciencedaily.com.

23. www.sciencedaily.com.

24. www.sciencedaily.com/releases.

25. www.health-science-spirit.com.

26. www.health-science-spirit.com.

27. www.hbci.com.

28. www.health-science-spirit.com.

29. www.health-science-spirit.com.

30. www.health-science-spirit.com.

31. www.theage.com.au.

 

Script logo
Do góry