Obserwowanie przeszłości i przyszłości

P: Jaki był najbardziej odległy punkt w przeszłości, który pan zdalnie obserwował? I jaki jest najbardziej odległy punkt w przyszłości?

O: Najbardziej odległym punktem w przeszłości, który zdalnie obserwowałem, był początek życia na Ziemi. Oznacza to setki milionów lat i cofnięcie się w czasie do momentu, gdy planety miały inne orbity i zajmowały inne pozycje w układzie słonecznym. Mars znajdował się wewnątrz orbity Ziemi i ich obie orbity były poza orbitami Saturna i Wenus.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Doszło też do utraty planety, z której powstał pas asteroid. Saturn ma wiele księżyców i jego orbita jest teraz o wiele większa od naszej. Jego pierścienie są pozostałością trzech księżyców, które kiedyś krążyły dookoła tej planety. Około dwóch milionów lat temu Ziemia i Mars zamieniły się miejscami, przez co Mars utracił zdolność podtrzymywania życia. Było wiele zmian.

Najbardziej odległym punktem w przyszłości był koniec życia naszej gwiazdy, a co za tym idzie śmierć naszego świata. To nastąpi za kilkadziesiąt tysięcy lat. Dojdzie do tego w kilku etapach: pierwszym będzie zamarznięcie, a następnie ogrzanie Ziemi do punktu, w którym po prostu rozpadnie się w pył i zostanie wessana z powrotem do wnętrza Słońca. Wybierzemy jednak inne miejsce do życia na długo przed tym, zanim to się stanie.

Zanim do tego dojdzie, sterraformujemy Marsa w przypominającą Ziemię planetę; niektóre asteroidy przekształcimy w statki do badania odległej przestrzeni kosmicznej i nawiążemy kontakt z innymi istotami z co najmniej trzech innych systemów gwiezdnych.

Do tego czasu nasze zbiory reguł zmienią się, uwzględniając wiedzę tych, którzy przekażą nam głębsze rozumienie naszego pochodzenia od tego, które oferuje wiara w Stwórcę. Humanistyczne zrozumienie unaoczni doniosłość samego życia, wyjaśni, dlaczego istniejemy i jakie są nasze obowiązki w obrębie naszego wszechświata, a być może i od początku czasu, a także inne rzeczy, których po prostu nie da się obecnie wytłumaczyć.

W programie Ancient Aliens (Starożytne obce istoty) nadanym przez kanał H2 narrator podkreślił spekulatywny charakter głównego motywu programu, stwierdzając: „A co, jeśli to prawda?”

To samo można by powiedzieć o zdalnym obserwowaniu Marsa przez Joego McMoneagle’a. Chociaż mogą występować pewne rozbieżności między datami katastroficznych wydarzeń, niezwykłe jest to, że w ogóle udało mu się osiągnąć cel. A w kwestii tego, co zobaczył, można powtórzyć słowa... a co, jeśli to prawda?

 

O autorach:

Trish MacGregor jest znaną autorką 35 powieści, w tym wielu science fiction, oraz licznych niebeletrystycznych książek z zakresu astrologii, tarota, snów i synchroniczności. Jej najnowsze książki, napisane wspólnie z mężem, Robem MacGregorem, to Aliens in the Backyard: UFO Encounters, Abductions & Synchronicity (Obcy na podwórzu – spotkania z UFO, uprowadzenia i synchroniczność), Synchronicity and the Other Side (Synchroniczność i druga strona), oraz The 7 Secrects of Synchronicity (7 sekretów synchroniczności). Razem z Robem redaguje także Sydney Omarr’s Astrological Guide. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie www.trishjmacgregor.com.

Rob MacGregor jest autorem 19 powieści i 14 książek niebeletrystycznych. Współpracował z wieloma filmowcami, w tym z George’em Lucasem i Peterem Benchleyem. Jest laureatem Nagrody im. Edgara Allana Poe. Jego publikacje nierzadko goszczą na liście bestsellerów New York Timesa. Pisze książki przygodowe oraz science fiction i fantasy dla dzieci i dorosłych. Jest autorem 7 powieści o Indianie Jonesie. Razem z Bruce’em Gernonem napisał The Fog: A Never Before Published Theory of the Bermuda Triangle Phenomenon (Mgła – nigdy wcześniej nie publikowana teoria o fenomenie Trójkąta Bermudzkiego). Wraz z żoną, Trishą MacGregor, opublikował trzy książki dotyczące synchroniczności. Ich ostatnia wspólna książka to The Synchronicity Highway (Autostrada synchroniczności). W wolnym czasie prowadzi zajęcia z jogi i medytacji. Więcej o nim dowiedzieć się można odwiedzając stronę internetową www.robmacgregor.net.

Dotychczas w Nexusie ukazał się jeden artykuł ich autorstwa: „Spotkania w Trójkącie Bermudzkim” (nr 90).

 

Przełożył Mateusz Szemiot

 

 

Od wydawcy:

Artykuł jest zredagowanym fragmentem książki Trish i Roba MacGregorów The Synchronicity Highway. Z autorami skontaktować się można, pisząc na adres poczty elektronicznej macgregors2@gmail.com. Dodatkowe informacje można znaleźć na ich stronie www.synchrosecrets.com.

 

Script logo
Do góry