Potwierdzenie istnienia sugerowanych połączeń między emocjami, żywieniem, mózgiem i organami wewnętrznymi można znaleźć w kinezjologii3. Badania mięśni ujawniły istnienie współzależności między różnymi środkami odżywczymi i emocjami a określonymi mięśniami i organami, transmitowanymi przy pomocy systemu południków (meridianów) akupunkturowych.

Najbardziej zadziwiające było jednak odkrycie bezpośredniego udziału mózgu. Kiedy w jamie ustnej umieszczano radioaktywny środek odżywczy, mózg wykrywał go natychmiast.

Osobiście sądzę, że rozwiązanie konfliktu może nastąpić na różne sposoby. Zakładając, że pacjent zostaje poddany konfliktującemu szokowi w wyniku zdiagnozowania u niego raka, wówczas ten szok, a możliwe że i oryginalny szok konflitujący, mogą ulec zniwelowaniu, gdy pacjent jest w pełni przekonany, że leczenie przyniesie uzdrowienie. Inne możliwości omówiłem wcześniej w dziale „Leczenie konfliktu psychicznego”.

Oficjalna, anglojęzyczna strona internetowa dra Hamera znajduje się pod adresem www.newmedicine.ca, jednak znacznie więcej informacji można uzyskać z niemieckiej strony internetowej pod adresem www.pilhar.com, która zawiera również – niestety, ograniczony – dział anglojęzyczny. Dr Hamer napisał wiele książek, z których jedna została przetłumaczona na język angielski Summary of the New Medicine (Podsumowanie Nowej Medycyny).

 

 

Niektóre zależności między emocjami o charakterze konfliktowym a narządami

Kora nadnerczy‍ ‍–‍ ‍zły kierunek, zejście na manowce.
Pęcherz‍ ‍–‍ ‍brzydki konflikt, podłe oszustwa.
Kości‍ ‍–‍ ‍brak dobrej samooceny, poczucie niższości.
Gruczoł mleczny piersi‍ ‍–‍ ‍konflikt związany z troską lub dysharmonią.
Przewód mleczny piersi‍ ‍–‍ ‍konflikt wynikający z separacji.
Lewa pierś (praworęczność)‍ ‍–‍ ‍konflikt dotyczący dziecka, domu lub matki.
Prawa pierś (praworęczność)‍ ‍–‍ ‍konflikt z partnerem lub innymi osobami.
Oskrzela‍ ‍–‍ ‍konflikt terytorialny.
Szyjka macicy‍ ‍–‍ ‍ostra frustracja.
Okrężnica‍ ‍–‍ ‍brzydki konflikt niestrawności.
Pęcherzyk żółciowy‍ ‍–‍ ‍konflikt rywalizacji.
Serce‍ ‍–‍ ‍nieustanny konflikt.
Nerki‍ ‍–‍ ‍brak chęci do życia, konflikt wody lub cieczy.
Krtań‍ ‍–‍ ‍konflikt strachu.
Wątroba‍ ‍–‍ ‍strach przed głodem.
Płuco‍ ‍–‍ ‍strach przed śmiercią przez uduszenie.
Gruczoły limfatyczne‍ ‍–‍ ‍utrata wiary w swoją wartość związana z lokalizacją.
Czerniak‍ ‍–‍ ‍poczucie bycia brudnym, nieczystym.
Ucho środkowe‍ ‍–‍ ‍niemożność uzyskania witalnych informacji.
Usta‍ ‍–‍ ‍niemożność żucia lub powstrzymania go.
Przełyk‍ ‍–‍ ‍niemożność przełykania.
Trzustka‍ ‍–‍ ‍niepokój-gniew na członków rodziny, konflikt na tle dziedziczenia.
Prostata‍ ‍–‍ ‍brzydki konflikt o podłożu seksualnym.
Odbyt‍ ‍–‍ ‍strach przed bezużytecznością.
Skóra‍ ‍–‍ ‍utrata integralności.
Śledziona‍ ‍–‍ ‍szok po fizycznym lub emocjonalnym urazie.
Żołądek‍ ‍–‍ ‍gniew nie do strawienia, wzięcie za dużo na siebie.
Jądra i jajniki‍ ‍–‍ ‍konflikt utraty.
Tarczyca‍ ‍–‍ ‍uczucie bezsilności.
Macica‍ ‍–‍ ‍konflikt seksualny.


Inne choroby wiążące się z konfliktowymi emocjami

AIDS‍ ‍–‍ ‍dr Hamer podkreśla, że nikt nigdy nie umarł na AIDS, o ile wcześniej nie powiedziano mu, że ma dodatni wynik testu na HIV, lub nie uważał, że tak jest. Jest tu dokładnie tak jak w przypadku raka – zasadniczą rolę odgrywa negatywne postrzeganie, które w połączeniu z AIDS działa niszcząco.
Angina pectoris (dusznica bolesna, dławica piersiowa)‍ ‍–‍ ‍powoduje ją konflikt terytorialny w fazie aktywnej oraz zawał serca w fazie zdrowienia.
Hemoroidy‍ ‍–‍ ‍praworęczna kobieta z kompleksem samoidentyfikacji i leworęczny mężczyzna przeżywający gniew z powodu utraty swojego terytorium mogą zapaść w fazie zdrowienia na hemoroidy.
Cukrzyca i hipoglikemia‍ ‍–‍ ‍u praworęcznej kobiety rozwija się hipoglikemia w wyniku niepokoju i wstrętu, natomiast u leworęcznej cukrzyca insulino-zależna. U praworęcznego mężczyzny cukrzyca insulino-zależna powstaje jako wyniku konfliktu oporu lub walki przeciwko czemuś, jeśli jest on leworęczny zapada na hipoglikemię.
Porażenie nerwu twarzowego‍ ‍–‍ ‍powstaje w wyniku strachu przed utratą twarzy, przed staniem się obiektem kpin.
Zawał serca‍ ‍–‍ ‍walka o terytorium lub jego zawartość.
Stwardnienie rozsiane i paraliż‍ ‍–‍ ‍niemożność ucieczki, przedłużająca się lub chwilowa bezradność.
Łuszczyca‍ ‍–‍ ‍powstaje w wyniku konfliktu odseparowania od matki, ojca, rodziny, domu, przyjaciół lub zwierząt domowych.
Psychozy‍ ‍–‍ ‍wszelkie rodzaje psychoz mają jeden lub dwa aktywne Skupiska Hamera w każdej z obu części mózgu.
Reumatyzm‍ ‍–‍ ‍konflikt powstały w wyniku brutalnego odseparowania powodującego ból i cierpienia.
Bielactwo nabyte‍ ‍–‍ ‍brzydki lub brutalny konflikt separacji.


Uwagi dotyczące ręczności

Jednostki leworęczne zapadają na choroby po stronie przeciwnej niż praworęczne. Ręczność można sprawdzić obserwując, która ręka znajduje się na górze w czasie klaskania – będzie to dominująca ręka. Przy praworęczności wszystkie muskuły po prawej stronie ciała biorą udział w akcjach między partnerami i innymi osobami a muskuły po lewej stronie z dziećmi lub z własną matką. Zachowania te mogą ulec zmianie przy zmianach hormonalnych, na przykład przy stosowaniu pastylek zapobiegających ciąży lub w okresie menopauzy.

 

 

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach, jak również kilku książek, w tym Healing Foods (Uzdrawiające potrawy), The Natural Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania) i serii małych książeczek wydanych pod ogólnym tytułem „Heal Yourself” („Uzdrów się sam”) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą (wszystkie one ukazały się już w języku polskim i są dostępne w sklepie internetowym Agencji Nolpress pod adresem www.nexus.media.pl/ksiegaqc/). Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Przypisy:

1. Nazwę tę dr Hamer ustanowił na cześć swojego syna. – Przyp. tłum.

2. Nazwane od nazwiska dra Hamera miejsca uszkodzeń w mózgu. – Przyp. tłum.

3. Nauka zajmująca się badaniem anatomii i fizjologii ruchów ciała w szczególności w odniesieniu do wychowania fizycznego i terapii. – Przyp. tłum.

 

Script logo
Do góry