ZALECENIA WOBEC INNYCH FORM CHOROBY SERCOWEJ

• Niewydolność serca

Wielu ludzi po zastosowaniu terapii dra Paulinga w postaci zażywania odpowiednich dawek witaminy C i lizyny doświadcza remisji niewydolności serca. Jest wiele danych wskazujących na to, że w większości przypadków przyczyną niewydolności serca jest niedostatek koenzymu Q10. Ten przypominający witaminę koenzym jest konieczny dla naszych komórk paliwowych, mitochondriów, po to, aby mogły produkować paliwo naszego organizmu – adeninowy trifosforan (ATP).

Do wytwarzania własnego CoQ10 organizmowi ludzkiemu potrzebnych jest wiele innych witamin. Wiadomo też, że wraz z upływem lat człowiek syntetyzuje go coraz mniej. Bardzo wiele leków wydawanych na receptę, w tym wszystkie statyny, blokują wytwarzanie przez organizm CoQ10! Można więc powiedzieć, że te podawane większości pacjentów z dolegliwościami serca leki są przyczyną pewnej formy choroby sercowej – niewydolności serca. Częstość występowania niewydolności serca uległa potrojeniu, a eksperci od CoQ10 cytują badania, które wiążą ten przyrost z wyższymi dawkami statyn (patrz www.dogpile.com).

Jedynym lekarstwem na niewydolność serca jest jego transplantacja. Zapomnijcie o Vioxxie, Celebrexie, Aleve etc. – statyny są znacznie większym skandalem.

 

• Wysokie ciśnienie krwi/nadciśnienie

W normalnych warunkach w momencie stresu (walczyć czy uciekać) ciśnienie krwi podnosi się na krótki czas. Wyższe ciśnienie krwi zapewnia szybsze dostarczanie glukozy i innych środków odżywczych do komórek, aby wspomagać reakcje na stres. Jest również normą, że wysokie ciśnienie krwi wraca do stanu normalnego po ustąpieniu czynnika stresującego. Lekarze mierzą zwykle ciśnienie krwi, ponieważ zwężenie arterii ma własność gwałtownego podnoszenia ciśnienia i odczyt takiego wysokiego ciśnienia jest traktowany jako wskaźnik obecności (słabych) płytek w arteriach.

Jak wynika z dyskusji prowadzonych na łamach British Medical Journalu, okuliści zauważyli, że płytki formują się w mikroskopijnych arteriach siatkówki przed wystąpieniem podwyższonego ciśnienia krwi (patrz bmj.bmjjournals.com).

 

Terapia dra Paulinga jest efektywna w przypadku nadciśnienia, podobnie jak inne substancje odżywcze, takie jak magnez, witamina B6, aminokwas arginina i wiele innych ortomolekularnych podejść do problemu. Bill Sardi, dziennikarz zajmujący się zagadnieniami zdrowia, uważa, że 200 mg witaminy B6 jest skuteczniejsze od wielu leków przeciwko nadciśnieniu przepisywanych przez lekarzy (patrz www.askbillsardi.com).

 

• Zwapnienie tętnic

U wielu pacjentów z chorobą sercową występuje zwapnienie tętnic. W takich warunkach zawał serca jest bardziej prawdopodobny, ponieważ naczynia krwionośne nie są zdolne do właściwego rozszerzania się w  przypadku skrzepu lub blokady. Najbardziej prawdopodobną przyczyną nadmiaru wapnia odkładającego się w naczyniach krwionośnych pacjentów cierpiących na chorobę serca jest stosowanie rozcieńczaczy krwi. Tego typu leki symulują albo blokują witaminę K i są masowo przepisywane przez lekarzy. Jest około 200 badań dowodzących, że jest to prawda (patrz www.ncbi.nlm.nih.gov).

Duże dawki witaminy K eliminują wapń w tkankach miękkich i w Japonii taka kuracja jest traktowana jako standardowa w przypadku osteoporozy. Witamina K działa jak hormon i pomaga w przesunięciu wapnia z tkanek miękkich do kości (patrz www.lef.org).

Lekarze stosujący chelatację zasługują na duży szacunek. Ich terapia odtruwająca EDTA (EDTA to krystaliczny kwas C10H16N2O8, który działa jak silny czynnik chelatujący; sodowa sól EDTA jest stosowana jako antidotum w przypadku zatruć metalami, takimi jak ołów, rtęć – przyp. tłum.) ratuje wielu pacjentów, ale sama EDTA nie uleczy choroby serca. Terapie chelatujące, te efektywne, zawierają w sobie program podawania witaminy C.

 

• Atak serca (zawał)

Silnie przesycone witaminą C/lizyną tętnice są mniej podatne na pęknięcia. Jeśli nie ma pęknięć, nie ma skrzepów. Jeśli nie ma skrzepów, nie ma zawałów spowodowanych zablokowaniem dopływu krwi do serca.

Naukowcy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) odkryli, że niska zawartość witaminy E w serum krwi jest o 70 procent lepszym wskaźnikiem zawału niż nadciśnienie lub cholesterol (patrz www.acgraceco.com). K.K. Teo i inni odkryli również, że wstrzyknięcie magnezu natychmiast po ataku serca ocaliło 55 procent tych, którzy bez tego zastrzyku umarliby (próba kontrolowana placebo, patrz www.internetwks.com i British Medical Journal, 303:1499–1503, 1991).

 

• Wrodzone defekty serca i uszkodzenia serca

Posiadamy udokumentowane opisy nadzwyczajnych przypadków pacjentów, których uszkodzone serca, co wynikało z EKG, wróciły do normalnego stanu.

Naukowcy z Harvardu odkryli, że witamina C była jedyną spośród 880 testowanych substancji, która powodowała odtworzenie komórek mięśni serca z komórek macierzystych (patrz www.sciencedaily.com).

Z naszych doświadczeń wynika, że dobra, naturalna witamina E z mieszaniną tokoferoli i tokotrienoli (taka jak 2000 IU Uniqu-E wymieniona przez A.C. Grace’a) i w połączeniu z witaminą C jako kwasem askorbinowym jest konieczna do przywrócenia normalnego EKG (patrz linki dotyczące witaminy E na stronie www.vitamincfoundation.org). Takie przywrócenie normy wystąpiło po trzech miesiącach (patrz www.internetwks.com).

 

• Kardiologia – koszmarny scenariusz

Pacjenci z chorobą serca mają pełne prawo do sceptycyzmu, a nawet obawy przed swoimi kardiologami. Z wyjątkiem nitrogliceryny (patrz www.internetwks.com) nie ma standardowych leków i terapii zdolnych do udzielenia pomocy pacjentom. (Nitrogliceryna pozwala organizmowi wytworzyć więcej tlenku azotu, który rozszerza naczynia i daje chwilową ulgę w dusznicy bolesnej. O dziwo, FDA odrzucił ostatnio wniosek o wprowadzenie nowego rodzaju preparatu nitroglicerynowego; patrz www.medicalnewstoday.com).

Uważamy, że wszystkie przepisywane kuracje, jakie znamy, pogarszają stan pacjenta, blokując CoQ10, powodując gwałtowne zwapnienie tkanek miękkich, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia skrzepów we krwi lub podwyższając ciśnienie krwi. Wykorzystywani są łatwowierni pacjenci. Zabiegi chirurgiczne na sercu w 40-50 procentach przypadków nie udają się, ponieważ płytki szybko się odradzają (nawrót zwężenia).

Jak podał kanał telewizyjny Discovery Health, prawie 40 procent pacjentów podłączonych do płuco-serca cierpi na zaburzenie funkcji poznawczych. To jeden z powodów, dla którego prezydent USA Bill Clinton został poddany operacji wprowadzającej przepływ omijający (bypass) na „bijącym sercu”, w której nie wykorzystuje się płuco-serca.

 

WNIOSKI

Ci, którzy obawiają się restrykcji zawartych w Codexie Alimentarius dotyczących stosowania i dostępności dodatków, pragną wykorzystać zalety witaminy C i jej uzdrawiające własności w odniesieniu do choroby serca, aby wesprzeć swoją walkę z obecnymi sztucznymi rządowymi zaleceniami i ograniczeniami. Zwolennicy Codexu utrzymujący, że podstawą ich decyzji jest naukowe podejście, wciąż są trudnym przeciwnikiem w bitwie o pozyskanie opinii publicznej.

Doktorzy Hickey i Roberts opublikowali niedawno pracę krytykującą dane naukowe kryjące się za rządowymi zaleceniami dziennej dawki witaminy C. Obaj profesorowie obnażają skandaliczne błędy w zaleceniach NIH. Kiedy pozostali naukowcy zapoznają się z ich ostatnią książką The Ridiculous Dietary Allowance (Absurdalny dodatek do diety) (patrz www.lulu.com) i kiedy przedstawiona przez nich analiza zostanie zweryfikowana, należy spodziewać się, że będzie to miało ogromny wpływ na środowisko naukowców.

Prace dra Busha i jego nowa metoda diagnozowania o nazwie kardioretynometria są bardzo interesujące. Niedługo będziemy mieli już niewiele wątpliwości co do przyczyn miażdżycy tętnic i prostoty, z jaką można odwrócić jej skutki przy pomocy dużych dawek witaminy C. Odwrócenie to wymaga dawek witaminy C znacznie większych od rekomendowanych w Codexie Alimentarius jako „tolerowalne górne limity”.

Vioxx oraz inne dowody nadużyć ze strony FDA zwróciły już uwagę społeczeństwa. Główni telewizyjni prezenterzy, tacy jak Kevin Trudeau i Bill Sardi, pracują obecnie nad zmianą obrazu przepisywanych leków w świadomości społecznej.

Jeśli jednak ograniczenia Codexu Alimentarius w sprawie dodatków zostaną zaaprobowane, to wkrótce zakupienie witaminy C w odpowiedniej ilości stanie się bardzo trudne.

 

O autorze:

Dr Owen R. Fonorow mieszka w stanie Illinois i jest prezesem Intelisoft Multimedia, Inc. Jest współzałożycielem Fundacji Witaminy C i właścicielem Owen R. Fonorow Naturopath & Associates, firmy consultingowej, która wykorzystuje w swojej działalności zgromadzoną w ciągu ponad pięćdziesięciu lat wiedzę z zakresu stosowania witamin, soli mineralnych, aminokwasów, przeciwutleniaczy i enzymów. Specjalnością i głównym zainteresowanie dra Fonorowa jest witamina C, a jego klientami są, między innymi, specjaliści publicznej służby zdrowia oraz zwykli obywatele. Ostatnio ściśle współpracuje z firmą produkującą środki odżywcze, Tower Laboratories z Las Vegas w stanie Nevada, dla której opracował kilka produktów zawierających duże dawki witaminy C. Jest absolwentem Akademii Sił Powietrznych USA, którą ukończył w roku 1976. W roku 1981 wystąpił z Sił Powietrznych USA, a w roku 1984 rozpoczął pracę w AT&T Bell Laboratories, gdzie pracował do momentu przejścia na emeryturę w roku 2001. Zafascynowany pracami dra Linusa Paulinga na temat witaminy C, w roku 2002 obronił doktorat z nauki o odżywianiu, a w roku 2003 otrzymał w Chatworth College tytuł doktora naturopatii. Tematem jego dysertacji był związek niedoboru witaminy C z chorobą sercową. Skontaktować się z nim można pisząc na adres poczty elektronicznej owen@vitamincfoundation.org. Dalsze informacje na temat jego i pokrewnych badań uzyskać można na utrzymywanych przezeń następujących stronach internetowych: www.PaulingTherapy.com, www.VitaminCFoundation.org, www.TheCureForHeartDisease.com, www.NaturesPerfectStatin.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Script logo
Do góry