Rezultatem przenoszących informacje wibracji jest biologiczna ewolucja gatunków, bowiem wyższe częstotliwości generują powstawanie coraz bardziej złożonych, ściśle uporządkowanych struktur. Należą do nich między innymi układy krystaliczne obecne w żywych organizmach. Odgrywają one w przyrodzie szczególną rolę, bowiem jest w nich zapisana, przetwarzana oraz odtwarzana bardzo złożona informacja. W świecie organicznym tę szczególną rolę pełnią ciekłe kryształy.
Najważniejszą ich cechą jest charakterystyczna zwykle dla cieczy zdolność do płynięcia (postępująca w czasie deformacja materiału przy stałej sile nacisku) i jednocześnie do samoistnego uporządkowania tworzących je cząsteczek (jak w typowych kryształach). Takie właściwości posiada woda, jak również zawierające ją struktury organizmu – między innymi białka, DNA, błony komórkowe lub cholesterol. Biorąc pod uwagę te wszystkie względy jednymi z podstawowych wymagań stawianych wobec wody jest już dzisiaj przede wszystkim:
• czystość mechaniczna, chemiczna, fizyczna i biologiczna,
• postać quasi-krystaliczna, czyli heksagonalna.
Woda w organizmie nie jest zwyczajną wodą. Jest wodą metaboliczną, strukturyzowaną (ustrukturowaną). Woda taka występuje w organizmie jakby w zamarzniętym stanie, to znaczy posiada strukturę quasi-krystaliczną, (jak struktura lodu). Stwarza to możliwość przebiegu najważniejszych reakcji biofizycznych i biochemicznych. Potrzeba wydatkowania dużej ilości energii z organizmu, aby nadać spożywanej wodzie odpowiednią strukturę poprzez odpowiednie ustawienie jej cząsteczek względem siebie. Woda powinna być strukturyzowana, ponieważ cała woda w organizmie jest taką wodą – podobnie jak woda metaboliczna powstająca w organizmie w wyniku spalania związków organicznych (białek, węglowodanów, tłuszczów).
W oficjalnych testach jakości wody pitnej strukturze wody praktycznie nie przypisuje się jeszcze żadnego znaczenia. Jest to skutek nieświadomości, ignorancji i arogancji. Jakość wody pitnej w Europie Środkowej i Zachodniej regulowana jest prawem poprzez zbiór właściwych rozporządzeń. Gwarantują one, że w wodzie – tym najważniejszym składniku naszych organizmów i naszego pożywienia – nie będą znajdowały się zarodki bakterii, metale ciężkie i substancje chemiczne w ilościach większych niż opracowane i zapisane normatywnie. Normy i przepisy pozostaną spełnione… A na jakiej logicznej podstawie się je ustala? Jak ustalić normę na zawartość na przykład DDT czy trójhalometanów w wodzie? Od jakiego stężenia trucizny te przestają być śmiertelnie groźne?
Czy przydatność wody do spożycia może być oceniana tylko na podstawie przyjętych norm i wskaźników mechanicznych, chemicznych lub biologicznych? Znaczenie ma też struktura wody – fizyczna struktura heksagonalna, czyli sześciokątna. Ma ona zasadniczy wpływ na właściwości wody i sposób wypełniania jej podstawowych zadań – przede wszystkim na zdolność do rozpuszczania oraz funkcje transportowe, czyli dostarczanie tlenu i składników pożywienia do komórek oraz usuwanie toksyn z organizmu. Wewnętrzna, sześciokątna (heksagonalna), czyli lodopodobna, struktura wody stanowi decydujący czynnik jakości, którego nie włączono do uregulowań prawnych. Od pewnego czasu zagadnieniami struktury wody zajmuje się komitet ekspertów afiliowany przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), którego przedstawiciel prof. Jurij Rachmanin, wiceprzewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, stwierdził:
Po ponad dwudziestu latach zbierania doświadczeń doszliśmy do przekonania, że do kontroli jakości wody pitnej należy włączyć również parametry fizyczne, ponieważ odgrywają one bardzo ważną rolę dla zdrowia. Stabilność bakteriologiczna wody pitnej jest bardzo ważna. W przypadku wody z wodociągów stanowi to mniejszy problem, ponieważ okres od wytworzenia do konsumpcji wynosi zwykle kilka godzin, najwyżej dni. Gorzej jest z wodą butelkowaną. W tym przypadku od momentu napełnienia do konsumpcji może minąć kilka tygodni a nawet rok i więcej. Również w tej dziedzinie należałoby opracować odpowiednie normy.
STRUKTURA WODY JEST O WIELE WAŻNIEJSZA NIŻ SKŁAD CHEMICZNY I REAGUJE ONA NA WSZELKIE ZAKŁÓCAJĄCE JĄ CZYNNIKI.
Prof. Rustum Roy
Z wszystkich tych oczywistych względów tradycyjne myślenie o zwykłym uzdatnianiu wody czas odłożyć już do lamusa.
Zmiana ustawienia cząsteczek wody może być uzyskana przez oddziaływania ze strony sił, których źródłem są pola elektromagnetyczne i magnetyczne, pola elektrostatyczne (np. cząsteczek innych pierwiastków lub związków chemicznych), ciśnienie, temperatura, wpływy mentalne itp. lub kilka, a nawet wszystkie te czynniki jednocześnie. Budowa struktur wodnych jest więc uzależniona od oddziaływań otoczenia, w jakim woda przebywała. Z kolei zmiana sposobu ustawienia cząsteczek wody względem siebie może objawiać się zmianą takich właściwości, jak napięcie powierzchniowe, własności biologiczne, przewodnictwo elektryczne, stała dielektryczna, postać widm spektroskopowych.
KAŻDE ENERGOINFORMACYJE CZYNNIKI WPŁYWAJĄ NA STRUKTURĘ WODY I MOŻNA TO BADAĆ, MONITOROWAĆ, DIAGNOZOWAĆ PRZY UŻYCIU SZEROKIEJ GAMY METOD I ŚRODKÓW.
Prof. Paweł I. Goskow
Woda zapewnia sprawną komunikację wewnątrzkomórkową i międzykomórkową. Odpowiednie wibracje porządkują jej cząsteczki w płynną siatkę krystaliczną przypominającą kryształy lodu lub kwarcu zwaną strukturą heksagonalną (sześciokątną). W dawnych podaniach ludowych nazywano ją wodą „żywą”. W takiej strukturze woda przechowuje wszelkie informacje.
Niezwykłą zdolność heksagonalnej struktury wody do zapamiętywania i przekazywania informacji (tzw. pamięć wody) odkrył w roku 1979 Rosjanin dr G.N. Szangin-Bierezowskij. Później potwierdził to znany francuski naukowiec dr Jacques Benveniste, rosyjski uczony prof. Stanisław Zenin, japoński badacz Masaru Emoto, prof. Luc Montagnier (noblista z roku 2008 w dziedzinie fizjologii i medycyny), a także wielu innych naukowców zajmujących się badaniem właściwości wody.
UZASADNIONA JEST MYŚL, ŻE WODNA STRUKTURA INFORMACYJNA JEST PODSTAWĄ ŻYCIA CZŁOWIEKA.
Prof. Ernst R. Mułdaszew,
światowej sławy rosyjski lekarz i naukowiec
Woda strukturyzowana, zwłaszcza zawarta w żywych organizmach, cechuje się asymetrią wynikającą z niesymetrycznego rozmieszczenia atomów wodoru w stosunku do atomu tlenu. Każda asymetria stanowi źródło swobodnej energii. Przykładem takiej asymetrii są układy z różnicą potencjałów (np. przepływ wód z miejsca położonego wyżej do miejsca położonego niżej, przepływ elektronów między okładkami kondensatora itp.).
Woda strukturyzowana heksagonalnie wchodzi w skład świeżych owoców i warzyw. Można ją otrzymać ze stopniałego lodu lub śniegu. Właśnie taka woda – ze świeżo wyciśniętych soków lub świeżo stopniałego śniegu – działa odmładzająco i leczniczo. Dlaczego? Wyjaśnijmy to na przykładzie wody mineralnej.