Optymalna dla zdrowia temperatura ciała

Istnieje optymalna temperatura ciała, której potrzebują wszystkie reakcje chemiczne w organizmie człowieka do utrzymania zdrowia… to 98,6 °F (37 °C). Mogę szczerze powiedzieć, że rzadko widzę nowego pacjenta, który przychodzi do mojej kliniki z normalną temperaturą ciała. Pewna 66-letnia kobieta pojawiła się jako nowa pacjentka z temperaturą 94,6 °F (34,8 °C)! Na pewno miała poważne kłopoty. Nie czuła stóp, a dotykanie jej nóg sprawiało wrażenie, jakby dotykało się nóg trupa – wyglądały na wręcz martwe i szare, pokryte niebiesko-czarnymi żyłami, w których była zastygła, pozbawiona życia krew.

W klasycznej hipotermii, obserwowanej na przykład u ludzi przebywających w śnieżnej zamieci, krążenie krwi w rękach i nogach zmniejsza się radykalnie, niemal do zera, w celu zapewnienia ochrony i ciepła dla ważnych narządów. Ci ludzie przestają też odczuwać zimno i doświadczają drętwienia, utraty koordynacji, zaburzenia świadomości i problemów z rytmem serca. Wygląda to tak, jakbym opisywał wielu starszych ludzi i niektórych chorych na nowotwory, nieprawdaż?

Jednym ze sposobów leczenia hipotermii związanej z pogodą jest podawanie ciepłych słodkich napojów. Cukier jest tanim, szybko spalającym się w organizmie paliwem i dlatego generuje dużo ciepła w procesie spalania. Być może dlatego tak wiele osób cierpiących na wywołaną stylem życia niską temperaturę wnętrza ciała ma wysokie łaknienie cukru. Wiele z nich spożywa obfite ilości cukru w postaci napojów gazowanych, czekolady, ciastek i różnych słodyczy. Może to być głód, który jest napędzany przez pragnienie organizmu do szybkiego generowania ciepła pozwalającego utrzymać funkcjonowanie organizmu. Łaknienie cukru powinno się zmniejszyć, gdy problemy z wewnętrzną temperaturą ciała zostaną rozwiązane.

Niewykluczone, że organizm był zbyt zimny prawdopodobnie od urodzenia z powodu wielopokoleniowego stosowania leków supresyjnych, szczepionek, reduktorów gorączki, metali ciężkich i chemicznych toksyn oraz konsumpcji energetycznie martwej żywności.

Przeszkolenie i zresetowanie termostatu organizmu to dopiero początek leczenia go z chorób przewlekłych. Normalna temperatura ciała musi być utrzymywana na stałym poziomie, w niektórych przypadkach prawdopodobnie przez rok lub więcej, zanim organizm zdoła usunąć szkody powstałe w wyniku trwającego całe życie wychłodzenia.

 

Zrozumienie swojej temperatury

Każdy może sobie pozwolić na prosty termometr. Należy zmierzyć temperaturę, kiedy budzimy się rano, jeszcze zanim wstaniemy z łóżka. Odzwierciedla to temperaturę wnętrza ciała, kiedy nie wpływa na nią to, co właśnie zjedliśmy, wypiliśmy lub zrobiliśmy. Wielu z nas prawdopodobnie będzie zaskoczonych tym, jak bardzo jesteśmy zimni. Jest to wynik ciągnących się przez wiele pokoleń niekorzystnych terapii i niezrównoważonego życia. I musimy temu zaradzić.

Wielu lekarzy niewątpliwie powie, że należy zażywać leki na tarczycę, aby podnieść temperaturę ciała – jednak jest to taka sama rada, jak zalecenie przyjmowania Tylenolu na ból głowy. Jeśli mi nie wierzycie, zapytajcie kogokolwiek o leki na tarczycę przepisywane na receptę – co się stanie, kiedy odstawi się taki lek? Ciało natychmiast wraca do poprzedniego zimnego, niedoczynnościowego stanu.

Należy zdecydowanie wspierać normalne funkcjonowanie tarczycy poprzez detoksykację, jod, gruczołowe suplementy nadnercza i odpowiednie pokarmy, traktując oziębienie ciała jako to, czym ono naprawdę jest, czyli oznakę załamania się wielu narządów i długotrwałej, a nawet wielopokoleniowej nierównowagi. Poza tym to podwzgórze reguluje wewnętrzną temperaturę naszego ciała, a także stopień naszej motywacji i popędu seksualnego. Podwzgórze jest w rzeczywistości „nadrzędne” względem tarczycy, pomagając przysadce regulować tarczycę.

Zdrowe ciało doświadcza dobowego wahania temperatury z najniższą po przebudzeniu w godzinach porannych między 6 i 8 i najwyższą wieczorem między godziną 20 i 22. Różnica między poranną i wieczorną temperaturą powinna u zdrowej osoby wynosić co najmniej 0,9 °F (0,5 °C). Ludzie z niską temperaturą ciała i ogólnie złym stanem zdrowia stwierdzą, że ta zmiana temperatury jest minimalna. Kolejnym niezwykłym odkryciem związanym z rozregulowaną temperaturą ciała jest to, że wieczorna temperatura jest często niższa od porannej.

Szansa na przyśpieszenie długotrwałego leczenia wzrasta wprost proporcjonalnie do tempa przywracania prawidłowej temperatury ciała. Działanie nawet najlepiej dobranych leków ogranicza ilość dostępnej w organizmie energii umożliwiającej prawidłowe ich wykorzystanie.

Pacjent i jego zespół medyczny muszą oddziaływać na ciało z każdego kierunku i każdym dostępnym narzędziem przywracającym równowagę. Tego stanu nigdy nie uda się przezwyciężyć za pomocą tabletek. Terapie muszą być nakierowane na reaktywowanie oraz stymulowanie rytmicznych, metabolicznych i nerwowo-zmysłowych aspektów naszego organizmu, oddziałując na ciało, umysł i ducha.

Należy także zastosować inne terapie wspomagające mające na celu przywrócenie właściwego rytmu ciała. Te terapie mogą obejmować leczenie kolorem i dźwiękiem, kontrastową terapię gorącem i zimnem, terapię oddechową i głosową, terapię rytmicznym masażem, lecznicze terapie ruchowe, a także każde inne leczenie proponowane przez naszego lekarza, które będzie nakierowane na przywrócenie rytmicznych aspektów naszego ciała.

Należy zająć się niską temperaturą ciała, aby przywrócić równowagę ciała. Temperatura musi zostać podniesiona, aby zakończyć proces umierania ciała i pomóc mu usunąć z organizmu odpady komórkowe, czyli nagromadzony „szlam”.

 

Możliwości leczenia

• Monitorowanie temperatury i rysowanie wykresów (po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka oraz między godziną 20 i 22 po półgodzinnym okresie odpoczynku)

• CRT (Computerised Regulation Thermography – Kom­puterowa Regulacja Termograficzna) do identyfikacji problemowych obszarów i śledzenia postępów.

• Spanie na macie Amethyst BioMat, która zapewnia detoksykację oraz przywraca właściwą lepkość płynów i ciepło wnętrza ciała za pomocą zmiennego promieniowania podczerwonego i ujemnie naładowanych jonów pochodzących z kryształów ametystu.

• Terapia w saunie na podczerwień o pełnym spektrum.

Firma Sunlighten jest jedną z niewielu, które oferują pełne spektrum promieniowania podczerwonego (bliskiej, średniej i dalekiej podczerwieni). Zbudowana przy użyciu nieprzetworzonego drewna lipowego posiada zaprogramowane ustawienia ukierunkowane na detoksykację, uśmierzanie bólu, utratę wagi, problemy kardiologiczne, relaksację i uzdrawianie skóry. Sauny te są zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami uwzględniającymi najbardziej wrażliwe środowiskowo osoby, dzięki czemu nie wydzielają praktycznie żadnych zapachów i nie emitują żadnego szkodliwego zanieczyszczenia elektromagnetycznego (EMF). Inni producenci używają plastyku i innych materiałów, które w cieple sauny mogą nadal wydzielać chemiczne zapachy mogące powodować zakłócenia układu hormonalnego i często wydzielają szkodliwe ilości promieniowania EMF. Jeśli masz już saunę i źle się czujesz w czasie siedzenia w niej lub później, możesz cierpieć z powodu usuwania toksyn przez organizm, ale może to być także reakcja na drewno lub plastyk użyte w saunie lub emitowane promieniowanie EMF generowanie przez elektronikę sauny.

• Szczotki z naturalnego włosia – szczotkowanie skóry na sucho rano i wieczorem (całe ciało).

• Terapia za pomocą kąpieli detoksykacyjnej: 4 filiżanki soli angielskiej, 64 uncje (1814 gramów) 3-procentowego nadtlenku wodoru (wody utlenionej) w ciepłej wannie. Moczyć się przez 20 minut. Jedna kąpiel na noc przed snem.

• Kąpiel stóp w gorczycy przynajmniej raz dziennie, najlepiej rano lub wczesnym popołudniem.

• Olej Solum Aesculus z kasztanowca. Ten olej i esencja doskonale nadają się do przywracania ciepła organizmu. Są również pomocne w przypadku osób wrażliwych na chemikalia i cierpiących z powodu pogodowych zmian ciśnienia. Ten olej i esencja to produkty o słabym zapachu wytwarzane przez Uriel Pharmacy Inc. Olej ten można dodać do kąpieli lub użyć do masażu.

• Chiropraktyczne wyrównanie rdzenia kręgowego, miednicy i czaszki w połączeniu ze specyficznym wsparciem homeopatycznym, odżywczym, gruczołowym i mięśniowo-powięziowym przy użyciu Bio-Resonance Scanning lub innej techniki równoważenia obwodów energetycznych ciała, zgodnie z zaleceniami lekarza.

• Vibration Station. Korzystanie przez około 20 minut dziennie. (Lub inne terapie ruchowe).

• Masaż leczniczy z użyciem różnych maści homeopatycznych i ziołowych oraz terapeutycznych olejków eterycznych.

• Zmiana diety. Warto skontaktować się z drem Jerniga­nem w celu uzyskania broszury na temat pokarmów schładzających i podgrzewających w celu przywrócenia optymalnej temperatury ciała.

• Kontrolowanie umysłu i emocji oraz wybieranie myśli i emocji o wyższych wibracjach [patrz blogi Hansa Center na www.hansacenter.com oraz książka dra Jernigana Everyday Miracles by God’s Design (Codzienne cuda według boskiego projektu)].

 

O autorze:

Dr David Jernigan jest założycielem i właścicielem ośrodka Hansa Center w USA, a także autorem i uznanym na całym świecie liderem w dziedzinie medycyny biologicznej i leczenia chorób przewlekłych. Ukończył z wyróżnieniem studia w zakresie odżywiania z tytułem licencjata, ma też doktorat z dziedziny medycyny chiropraktycznej. Ponadto studiował medycynę przyrodniczą i antropozoficzną w Niemczech oraz medycynę biologiczną u światowej sławy dra Thomasa Raua, a na Uniwersytecie Kolorado uzyskał certyfikat w dziedzinie medycyny botanicznej. Opracował ponad 30 nowatorskich leków naturalnych. Jest też twórcą technik diagnostycznych i terapeutycznych oraz autorem czterech książek o boreliozie.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Od redakcji:

Niniejszy artykuł pochodzi ze strony autora zamieszczonej pod adresem internetowym davidjernigan.blogspot.com.

 

Script logo
Do góry