Stymulatory i inhibitory wzrostu

W stabilizowaniu guza ważne jest również minimalizowanie stymulatorów wzrostu. Głównym promotorem wzrostu jest stan zapalny, który może być kontrolowany za pomocą terapii przeciwbakteryjnej, alkalizowania, poszczenia, enzymów proteolitycznych, przeciwutleniaczy i ziół przeciwzapalnych. Inne pospolite stymulatory wzrostu to wielonienasycone oleje, fosforany lub produkty bogate w fosfor, cukier, zboża oraz produkty zbożowe, zwłaszcza z mocno rafinowanych odmian, ponieważ wszystkie one wzmacniają stany zapalne.

Lekkostrawne węglowodany są szkodliwe w przypadku raka, dlatego że są głównym pożywieniem dla komórek nowotworowych i mikroorganizmów. Więcej glukozy oznacza więcej kwasu mlekowego i wyższą kwasowość, co z kolei oznacza silniejsze zapalenie i intensywniejszy wzrost guza.

Innym powszechnie występującym promotorem wzrostu jest insulinopodobny czynnik wzrostu 1 lub IGF-1 zawarty w krowim mleku. Może on stymulować wzrost wszystkich nowotworów, w szczególności nowotworów piersi, płuc, prostaty i okrężnicy. Zapewne nie jest przypadkiem, że są to również najczęstsze nowotwory. Uniwersalnym promotorem wzrostu guza jest wszelkiego rodzaju przewlekły stres emocjonalny, żywieniowy lub środowiskowy.

Okazało się, że świeże warzywa i ich soki, zwłaszcza z warzyw liściastych, jak również buraki i perz, są w stanie poprawić metabolizm tlenu komórek rakowych, dzięki czemu stają się one mniej złośliwe, a nawet normalne.

Niedawno wykazano to również w odniesieniu do metylosulfonylometanu (MSM). MSM jest interesujący z tego względu, iż pokazuje, co sprawia, że komórki są złośliwe. Komórki szczególnie agresywnego szczepu czerniaka poddano działaniu dwuprocentowego roztworu MSM. Po upływie jednego dnia komórki stały się normalne i pozostały takie przez nieokreślony czas. Z kolei dimetylosulfotlenek (DMSO) nie normalizuje tych komórek.15 Jedyną różnicą między MSM i DMSO jest dodatkowy atom tlenu w MSM. Uważam, że to oznacza, iż MSM został enzymatycznie zredukowany do DMSO, a uwolniony tlen był w formie, która naprawia metabolizm energii utleniającej komórki czerniaka. Jest to w zasadzie dowód na to, że komórki nowotworowe i normalne można łatwo przekształcić jedne w drugie poprzez blokowanie lub przywracanie metabolizmu energii utleniania.

Mikroby raka zwykle nie pozwalają komórkom raka na powrót do normalności, ale w tym przypadku DMSO, wytwarzane przez redukcję MSM, hamuje ich rozwój lub je zabija. DMSO jest skuteczny przeciwko grzybom i mikoplazmom. Oba efekty, mitochondrialna naprawa i mikrobiologiczne hamowanie, łączą się, aby znormalizować komórki czerniaka. Jednakże w terapii to może nie działać tak dobrze, jeśli obecne we krwi mikroby nie znajdą się pod kontrolą.

DMSO jest często używany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii lub w leczeniu przeciwwirusowym za sprawą jego zdolności do łatwego wnikania do dotkniętych chorobą komórek. W przypadku raka ten związek atakuje komórki nowotworowe i może być wykorzystywany do transportu leków. Jest szczególnie przydatny w leczeniu guzów mózgu, do których trudno dotrzeć w inny sposób. Są również doniesienia o przeciwnowotworowym efekcie samego DMSO. Prawdopodobnie jest pomocny w przypadku wielu nowotworów, takich jak rak piersi, płuc, prostaty, chłoniaków. Może również normalizować komórki białaczkowe. W opisie jednego z ostatnich badań wysoce inwazyjnych komórek raka płuc ich autorzy podali: „Ustaliliśmy, że DMSO może znacząco hamować inwazję komórek raka, ich migrację i proliferację oraz zdolność do tworzenia kolonii...”16 DMSO powoduje również naturalną śmierć komórek nowotworowych i wykazano, że stanowi ochronę przed uszkodzeniami powstałymi po zastosowaniu promieniowania, zwłaszcza w procesie leczenia chorób nowotworowych.

Tak więc w leczeniu raka korzystne może być łączenie MSM z DMSO. MSM może być rozpuszczony w DMSO w ilości do 34 g na 100 ml. W przypadku raka piersi, czerniaka i innych nowotworów położonych blisko skóry, ten roztwór może być rozcieńczony wodą w stosunku 2:1 lub 1:1 i przykładany jako okład w miejscu guza do czasu, aż guz zacznie się normalizować. W przypadku łatwo dostępnych wewnętrznych guzów, takich jak nowotwory w żołądku, trzustce, macicy itp., najlepiej wystawiać je na działanie tego roztworu, dobierając pozycję, która pozwala mobilizować spożyty lub zakroplony wokół nowotworu roztwór. Co się zaś tyczy niedostępnych guzów, można spróbować połączyć wysoką dawkę aplikowaną miejscowo z przyjmowaną doustnie. DMSO nie powinien być stosowany doodbytniczo, ponieważ może wprowadzić do krwi toksyny.

 

Pozostałe pytania

Głównym problemem w antymikrobowej terapii jest niepewność w kwestii doboru najwłaściwszych środków przeznaczonych do czyszczenia krwi, jak również ich dawek i kombinacji oraz czasu ich przyjmowania. Łatwo to ocenić na podstawie analizy żywej krwi17, ale naturalni terapeuci, którzy stosują lba, zwykle nie mają do czynienia z dostateczną liczbą pacjentów chorych na raka, aby móc dokonać stosownych porównań. Ponadto, najbardziej skuteczne środki zaradcze przeciwko polimorficznym mikrobom są zakazane lub zwalczane przez organy służby zdrowia w większości zachodnich krajów i badania w tej dziedzinie mogą okazać się ryzykowne. Trochę więcej swobody w tym zakresie mogą mieć alternatywnie myślący lekarze medycyny. Pożyteczne byłoby założenie wspólnego banku danych.

Zbadania wymagają również inne aspekty, takie jak wpływ jelitowej dysbiozy, zespołu nieszczelnego jelita i korzeniowo-kanałowych wypełnień na mikroby we krwi, oraz to, jak najlepiej doprowadzić do normalizacji organizmu. Są dowody świadczące o tym, że oczyszczenie krwi również stopniowo eliminuje guzy lub wprowadza je w stan uśpienia. To także musi być potwierdzone lub dalej badane, aby ustalić przyczyny dotychczasowych niepowodzeń.

Dopóki nie mamy niezawodnego protokołu, zalecam stosowanie różnych antybiotyków o szerokim spektrum działania z dobrymi właściwościami przeciwgrzybiczymi w różnych kombinacjach i dawkach zgodnie ze wskazówkami podanymi w „The Ultimate Cleanse” („Ostateczne oczyszczanie”)18, a także dodatkowe użycie elektronicznego oczyszczacza krwi lub urządzenia generującego odpowiednie częstotliwości oraz, oczywiście, alkalizowanie, tak by pH moczu było powyżej 7. W Niemczech łatwo dostępne są izopatyczne środki do terapii Enderleina. Szczegółowy program znaleźć można w mojej książce Overcoming Cancer (Jak wyleczyć się z raka)19.

 

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach, jak również kilku książek, w tym Healing Foods (Uzdrawiające potrawy), The Natural Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania) i Overcoming Cancer (Jak wyleczyć się z raka), a także serii małych książeczek wydanych pod ogólnym tytułem „Heal Yourself” („Uzdrów się sam”) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą (patrz strona internetowa www.the-heal-yourself-series.com). Dotychczas w Nexusie ukazało się dwanaście jego artykułów: „Nowa medycyna doktora Hamera” (nr 32), „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe?” (nr 37), „Energia seksualna a zdrowie i duchowość” (nr 55 i 56), „Czy większość chorób powoduje system medyczny?” (nr 59), „Holistyczny sposób na raka” (nr 64), „Terapia Cudownym Suplementem Mineralnym” (nr 67), „Operacyjne leczenie nowotworów zwiększa śmiertelność” (nr 74), „Czy paracetamol wywołuje chorobę Alzheimera?” (nr 78), „Bardzo szybkie leczenie zwykłego przeziębienia” (nr 80), „Ukryta przyczyna raka i chorób autoimmunologicznych” (nr 82), „Nafta – uniwersalny uzdrawiacz” (nr 84) i „Spisek w sprawie boraksu” (nr 85). Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Przypisy:

 1. Walter Last, „Pleomorphic Microbes: The Hidden Cause of Cancer and Autoimmune Diseases”, www.health-science-spirit.com.

 2. Alan Cantwell jr, „Dr Wilhelm Reich: Scientific Genius – or Medical Madman?, New Dawn, 9 czerwca 2004, www.whale.to.

 3. Dr William Shaw, „The Yeast Problem & Bacteria Byproducts”, The Great Plains Laboratory, Inc., www.greatplainslaboratory.com.

 4. Walter Last, „Proof that Cancer Surgery Increases Mortality”, www.health-science-spirit.com.

 5. Brandon Keim, „To Survive Cancer, Live With It” (wywiad z drem Robertem A. Gatenbym), Wired.com, 27 maja 2009, www.wired.com; patrz także Robert A. Gatenby, „A change of strategy in the war on cancer”, Nature, 27 maja 2009, nr 459(7246).

 6. Ian F. Robey et al., „Bicarbonate Increases Tumor pH and Inhibits Spontaneous Metastases”, Cancer Research, 15 marca 2009, nr 69(6), www.curenaturalicancro.com.

 7. Veronica Estrella, Tingan Chen, Mark Lloyd et al., „Acidity generated by the tumor microenvironment drives local invasion”, Cancer Research, 3 stycznia 2013, aacrjournals.org.

 8. Dr Gershom Zajicek, „Treatment accelerates tumor growth”, 9 listopada 2012, www.youtube.com.

 9. Anthony Gucciardi, „Woops! Study Accidentally Finds Chemotherapy Makes Cancer Far Worse”, Natural Society, 7 sierpnia 2012 (uaktualnione 18 listopada 2012), naturalsociety.com.

10. Food for Breast Cancer, „Fasting protects normal cells and sensitizes cancer cells to chemotherapy: American Association for Cancer Research (AACR) Meeting, kwiecień 2010”, 6 maja 2010, tinyurl.com.

11. Kevin McKeever, „Periodic Dieting May Cut Breast Cancer Risk”, MedicineNet.com, 4 sierpnia 2009, www.medicinenet.com.

12. Walter Last, „Hypercoagulation”, www.health-science-spirit.com.

13. Walter Last, „Alkalizing with Sodium Bicarbonate and Potassium Citrate”, www.health-science-spirit.com.

14. Grayfield Optical Inc, Online Videos, www.grayfieldoptical.com.

15. Joan McIntyre Caron et al., „Methyl Sulfone Induces Loss of Metastatic Properties and Reemergence of Normal Phenotypes in a Metastatic Cloudman S-91 (M3) Murine Melanoma Cell Line”, PLoS ONE, 2010, 5(8):e11788, www.plosone.org.

16. Chi-Chung Wang et al., „Dimethyl Sulfoxide Promotes the Multiple Functions of the Tumor Suppressor HLJ1 through Activator Protein-1 Activation in NSCLC Cells”, PLoS ONE, 2012; 7(4):e33772, www.plosone.org.

17. Analiza żywej krwi polega na obserwacji żywych komórek krwi w warunkach in vitro z wykorzystaniem wysokiej rozdzielczości mikroskopii ciemnego pola. – Przyp. tłum.

18. Walter Last, „The Ultimate Cleanse”, www.health-science-spirit.com.

19. Walter Last, Overcoming Cancer: A Guide to Self-Healing, 2012, VI wydanie, www.the-heal-yourself-series.com.

 

Script logo
Do góry