Zakresy temperatur wrzenia i chemia

Najodpowiedniejszymi bakteriobójczymi węglowodorami wydają się być te, których punkt wrzenia zawiera się w przedziale od 100 do 200 stopni Celsjusza. Lżejsze i bardziej lotne węglowodory, takie jak benzyna, są bardzo dobre do czyszczenia krwi, ale posiadają silniejszy zapach i są trudniejsze dla „brzucha”, natomiast te o temperaturze wrzenia powyżej 200 stopni Celsjusza mają tendencję do pozostawania w przewodzie pokarmowym i działają głównie jako środki przeczyszczające, i nie wchłaniają się w celu wywoływania bakteriobójczego efektu we krwi. Przedział od 100 do 200 stopni Celsjusza obejmuje nasycone łańcuchy węglowodorowe zawierające od 7 do 11 atomów węgla. Warto zauważyć, że średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w oleju kokosowym cechujące się najsilniejszymi efektami bakteriobójczymi (kwas laurynowy, kwas kaprynowy i kwas kaprylowy) mają od 8 do 12 atomów węgla.

Dobra nafta powinna charakteryzować się, zarówno odpowiednim zakresem temperatur wrzenia, jak i zawierać niewiele związków aromatycznych. Aby sprawdzić, czy produkty innych firm oraz z innych krajów są odpowiednie, należy przejść na stronę producenta i zajrzeć do danych dotyczących bezpieczeństwa materiałów (Material Safety Data Sheet; w skrócie MSDS). Należy pamiętać, że nafta może być sprzedawana pod innymi nazwami, takimi jak „naphtha petroleum” (benzyna z ropy naftowej), „hydrocarbon solvent” (węglowodorowy rozpuszczalnik) i „mineral turpentine” (terpentyna mineralna). Nie zaleca się używania produktów bez znajomości ich temperatury wrzenia i składu chemicznego. Produkty powinny zawierać związki oparte na petrochemicznych węglowodorach alifatycznych, a nie półsyntetyczne izoparafiny lub specjalne mieszaniny rozpuszczalników, które są dostępne u dostawców zaopatrujących osoby i firmy zajmujące się sztuką, takie jak wolna od związków aromatycznych terpentyna mineralna.

 

Porady i ostrzeżenia dotyczące stosowania

Jedna z kobiet rzekomo wyleczyła się ze śmiertelnego raka z przerzutami w całym ciele wypijając szklankę nafty, a po niej sok owocowy. Napisała, że spowodowało to ekstremalną biegunkę i wymioty, które trwały przez trzy dni. Jest to jednak niebezpieczny sposób leczenia, ponieważ wymioty mogą łatwo spowodować dostanie się nafty do płuc, co jest głównym powodem ewentualnych zgonów pijących ją ludzi.

Wysokie dawki środków bakteriobójczych mogą powodować nagłe wymieranie zbyt wielu grzybów, co prowadzi do „reakcji” w postaci nudności i zmęczenia. Chociaż ta reakcja jest generalnie dobra i jest częścią procesu zdrowienia, lepiej jest zwiększać dawkę stopniowo, aby jej uniknąć lub zminimalizować, jednakże biegunka jest bardzo powszechna na pewnym etapie. Podczas takiej reakcji należy tymczasowo ograniczyć lub przestać przyjmować dany środek aż do momentu odzyskania równowagi.

W osobistej korespondencji przekazano mi następujące informacje: „Moja babcia regularnie pędzlowała nasze bolące gardła naftą przy użyciu piór z ogona lub skrzydeł koguta. Pamiętam jak moje gardło było smarowane, gdy byłem młodym chłopcem, podobnie jak [gardła] reszty rodziny i to działało”. Podobne komentarze otrzymałem również od innych ludzi, gdzie zwykle właśnie babcia była tą osobą, która stosowała tę terapię.

 

Problemy związane z toksycznością

Dane dotyczące bezpieczeństwa materiałów (MSDS) dla Diggers Low Odour Kerosene zawierają następujące informacje: „Należy spodziewać się niskiej toksyczności... wchłonięcie do płuc w przypadku połknięcia lub wymiotów może spowodować chemiczne zapalenie płuc, które może być śmiertelne”.9 MSDS dla normalnej nafty z innej firmy głosi: „Jeśli zostanie przełknięty więcej niż jeden łyk, może wystąpić dyskomfort w jamie brzusznej, nudności i biegunka”.10 Ponieważ ludzie zwykle nie połykają więcej niż jeden łyk nafty, jest oczywiste, że przyjmowanie jednej łyżki przez określony czas nie stwarza problemu w zakresie toksyczności. Stąd też rzeczywiste niebezpieczeństwo związane z naftą nie wiąże się z jej składem chemicznym, ale raczej z dostaniem się jej do płuc w wyniku przypadkowego połknięcia jej dużej ilości lub próby samobójczej, co rzeczywiście może doprowadzić do śmierci.

Ostra toksyczność przyjmowanej doustnie nafty dla szczurów jest podawana jako „LD50 > 5000 mg/kg”, a niekiedy „LD50 > 2000 mg/kg”. LD50 to dawka, przy której 50 procent szczurów umiera, co przekłada się odpowiednio na 5 g/kg lub 2 g/kg. Dla porównania LD50 dla szczurów w przypadku terpentyny balsamicznej ustalono na 5760 mg/kg. MSDS dla Diggers Pure Gum Turpentine (czysta terpentyna balsamiczna firmy Diggers) głosi: „Spożycie może powodować nudności, wymioty i podrażnienie pęcherza. Wchłonięcie do płuc przy połykaniu lub wymiotach może spowodować chemiczne zapalenie płuc, które może być śmiertelne”.11

Główne zagrożenie ze strony benzyny bierze się z jej wąchania lub wdychania oparów, które mogą mieć silny wpływ na mózg i centralny układ nerwowy. Jednak spożywanie tego bardziej problematycznego produktu niekoniecznie musi być złe. Pewien człowiek w Chinach pił i nadal pije codziennie szklankę benzyny, czyli około czterech litrów miesięcznie. Robi to od 42 lat i w wieku ponad 70 lat wygląda młodziej niż większość niepijących benzyny pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków. Zaczął od picia nafty w celu uwolnienia się od bólu, ale potem przerzucił się na benzynę. Szacuje się, że wypił jej już łącznie około 1,5 tony.12

 

System kontratakuje

Wkrótce po opublikowaniu przez niemiecki magazyn 7 Tage części z 20 000 opisów zebranych przez Paulę Ganner, redaktor tego pisma stracił pracę, zaś wpis dotyczący oczyszczonej nafty/benzyny jako środka do czyszczenia ran został usunięty z niemieckiej farmakopei. Nafta została uznana za niebezpieczną truciznę, która spowodowała poważne uszkodzenia nerek, mimo iż nie odnotowano w tej sprawie żadnych konkretnych danych lub doniesień.

W roku 1979 kobieta, która rozpowszechniała informacje o zdrowotnym działaniu nafty, trafiła do sądu w Hersbrucku w Niemczech. Prokurator nie był w stanie wykazać naruszenia prawa ani stwierdzić odniesienia przez kogokolwiek szkód przy użyciu nafty w zalecany przez nią sposób. Ekspert medycyny sądowej nie był w stanie wskazać żadnego uszkodzenia. Wyraził pogląd, że w przypadku raka każdy powinien używać wszystkiego, co może być przydatne, i że należałoby przeprowadzić w tej sprawie badania kliniczne. W rezultacie prokuratura musiała odstąpić od oskarżenia.13

Na początku lat 1980. nafta w australijskich supermarketach była bezbarwna, ale po tym, jak zaczęły krążyć doniesienia mówiące o osobach używających jej do leczenia raka, nagle stała się niebieska i zaczęły pojawiać się ostrzeżenia przez śmiertelnymi skutkami jej spożywania. Dziś strona Wikipedii dotycząca nafty jasno i bez owijania w bawełnę podaje: „Spożycie nafty jest szkodliwe lub wręcz zabójcze.”

W najnowszych danych dotyczących bezpieczeństwa materiałów (MSDS) nie ma już informacji o toksyczności, przez co ludzie nie wiedzą, że jest ona stosunkowo nietoksyczną substancją. Zostawiono za to ostrzeżenie, że może być ona zabójcza, jeśli dostanie się do płuc. Wszystko to oczywiście pozostaje w jawnej sprzeczności z historią jej używania przez setki lat jako zaufanego środka i jest sprzeczne z naukowymi faktami dotyczącymi jej toksyczności.

We Francji nafta wciąż figuruje w urzędowej farmakopei jako huile de Gabian (olej Gabiana) i jest przepisywana jako lekarstwo na zapalenie oskrzeli, astmę i zapalenie pęcherza. Literatura medyczna podaje nawet wyniki badań klinicznych przeprowadzonych przez renomowanych badaczy pokazujące, że nafta jest skuteczna przeciwko rakowi.14

Nauka nie jest jednak przeszkodą dla tych, którzy uganiają się za zyskiem lub mają inne cele. Aby zmniejszyć ryzyko wytoczenia mi procesu w tej sprawie, wyjaśniam, że ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny i że nie polecam używania nafty lub terpentyny w leczeniu raka lub w innych przypadkach.

 

Ważna uwaga:

Należy prowadzić własne badania i ocenę dostępnych informacji przed podjęciem decyzji, czy potencjalne korzyści z zastosowania nafty są warte ryzyka, przed jakim przestrzega służba zdrowia – autor.

 

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia oraz kilku książek, w tym Healing Foods (Uzdrawiające potrawy), The Natural Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania) i Overcoming Cancer (Pokonywanie raka), a także serii małych książeczek wydanych pod ogólnym tytułem Heal Yourself (Uzdrów się sam) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą. Dotychczas w Nexusie ukazało się dziesięć jego artykułów: „Nowa medycyna doktora Hamera” (nr 32), „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe? ” (nr 37), „Energia seksualna a zdrowie i duchowość” (nr 55 i 56), „Czy większość chorób powoduje system medyczny?” (nr 59), „Holistyczny sposób na raka” (nr 64), „Terapia Cudownym Suplementem Mineralnym” (nr 67), „Operacyjne leczenie nowotworów zwiększa śmiertelność” (nr 74), „Czy paracetamol wywołuje chorobę Alzheimera?” (nr 78), „Bardzo szybkie leczenie zwykłego przeziębienia” (nr 80) i „Ukryta przyczyna raka i chorób autoimmunologicznych” (nr 82). Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem www.health-science-spirit.com.

 

Przełożył Jerzy Florczykowski

 

Przypisy:

 1. G.E. Arikpo et al., „Petroleum Distilates Use In Folk Medicine In South Eastern Nigeria”, The Internet Journal of Health, 2010; 11(1), tinyurl.com.

 2. W. Last, „Pleomorphic Microbes”, www.health-science-spirit.com.

 3. O. Awodele et al., „The antimicrobial activities of some commonly used disinfectants on Bacillus subtilis, Pseudomonas aeruginosa and Candida albicans”, African Journal of Biotechnology, 16 kwietnia 2007, 6(8):987–990, www.ajol.info.

 4. F.A.C.T., „Kerosene”, www.rethinkingcancer.org.

 5. www.health-science-spirit.com (w języku niemieckim).

 6. Dr Jennifer Daniels, „The Candida Cleaner”, xa.yimg.com.

 7. Dr William Shaw, „The Yeast Problem & Bacteria Byproducts”, www.greatplainslaboratory.com.

 8. Dr W.G. Crook, The Yeast Connection, Professional Books, Jackson, TN, 1983.

 9. Recochem Inc., „Material Safety Data Sheet: Low Odour Kerosene”, www.recochem.com.au.

10. Atlantic Lubricants, „Material Safety Data Sheet: Kerosene”, czerwiec 2005, www.atlanticlubricants.com.au.

11. Recochem Inc., „Material Safety Data Sheet: Pure Gum Turpentine”, www.recochem.com.au.

12. U. Sun, „Man drinks gasoline for 42 years”, ChinaDaily.com.cn, 12 lipca 2011, www.chinadaily.com.cn.

13. „Petroleum zu trinken”, 10 lutego 2009, de.netlog.com (w języku niemieckim).

14. G. Steidl, „Use of ozonides in the treatment of malignant disease”, 2002, www.klinghardtacademy.com.

 

Od redakcji:

Niniejszy artykuł jest zredagowanym opracowaniem Waltera Lasta zatytułowanym „KEROSENE – a Universal Healer” („NAFTA – uniwersalny uzdrawiacz”). Z jego pełną wersją, w tym z zalecanymi produktami i ich dawkowaniem, zapoznać się można na stronie internetowej www.health-science-spirit.com.

 

Script logo
Do góry